Każda dekada ma swój Down the road…

Luty 28, 2020 by
Kategoria: Jak może być fajnie

To jest efekt naszego rozwoju i odrobiny szczęścia. Każda dekada ma swój Down the road, ale te wcześniejsze zawsze wyglądają słabiej, mniej efektownie w stosunku do tego co widzi się dziś. Jednak to jest efekt czasu i zmian jakie udało się wywołać w społeczeństwie.

Wielu z Was nie zna tego filmu, bardzo krótkiego, ale też innego: Krótki film o Małgosi. To było 10 lat temu. Był to przełom na pewno. Dzięki siostrom Małgosi udało się pokazać jej siostrę z zespołem Downa. Patrzyłem na to jak na “szeroko otwartą bramę” i nie wierzyłem, że w telewizji można pokazać taki film.

http://www.zespoldowna.info/krtki-film-o-malgosi-mj-film-roku-2010.html

W 2009 roku rozpocząłem współpracę z Piotrem, który postanowił zrobić film osobach z ZD. Idea była świetna: mamy osoby z ZD, które biorą udział w sesji zdjęciowej organizowanej przez Stowarzyszenie Bardziej Kochanych. Brakowało na ten film pieniędzy i jakoś udało się to opanować. Dzięki temu w 2010 roku pojawia się film w kinie: DOWNTOWN COLLECTION. Dla tych, którzy byli świadomi projektu, był to hit. Znów osoby z ZD i to dorosłe pokazane są jako osoby mające swoje pasje, preferencje. To było szokujące.

http://www.zespoldowna.info/downtown-od-piotra.html

Był to przełom.

Muszę wspomnieć też o klanowym Maćku, który przez wiele lat był jedynym pozytywnym bohaterem z ZD, do którego wzorcowali się rodzice dzieci z ZD. To był kolejny przełom w myśleniu i postrzeganiu osób z ZD.

Czy on trwa do dziś?

Nie oszukujmy się, te wszystkie filmy programy są jedynie dla nas rodziców. Państwo nawet takie jak mamy dziś nie wesprze nas i naszych dzieci, zatem korzystajmy z nich by motywować siebie i tylko siebie w aktywności i działaniu. Bez nas rodziców, nasze dzieci tego nie osiągną, co mogłyby osiągnąć. Polecam działać i ciężko pracować dla swojego dziecka.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...