KoloroweZagadki.pl – multimedialne ćwiczenia i gry dla dzieci z Zespołem Downa

grudzień 15, 2014 by
Kategoria: Edukacja

Program multimedialny Kolorowe Zagadki został opracowany z myślą o wsparciu rozwoju i terapii dzieci z zespołem Downa. Pod kątem ich potrzeb tworzone były ćwiczenia, gry i zabawy zamieszczone w serwisie.

Uczenie się poprzez zabawę daje szansę na opanowanie wielu umiejętności. Ćwiczenia i gry serwisu Kolorowe Zagadki rozwijają zdolności, nie doprowadzając do znużenia i zmęczenia, gdyż praca przebiega w atmosferze zabawy.

Multimedialne gry i zabawy usprawniają manualnie. Sama obsługa systemu, wymagająca posługiwania się klawiaturą lub myszą usprawnia rękę, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija umiejętność koncentracji uwagi i spostrzegawczość.

UWAGA! Dzięki wsparciu Sponsorów, każdy kto zarejestruje się do końca grudnia, otrzyma darmowy 30 dniowy  dostęp do całości programu, bez żadnych zobowiązań.

Kolorowe Zagadki grafika

Ćwiczenia i zabawy zostały podzielone na sześć działów. Można je wykonywać po kolei lub też wybrać te, które wydają się najbardziej interesujące. Dzieci mające problem z wysławianiem się mogą poćwiczyć prawidłową wymowę korzystając z obszernej i udźwiękowionej „biblioteki zdjęć”. Ciekawe i piękne graficznie „zabawy językowe” pozwolą poćwiczyć nie tylko umiejętności związane z językiem polskim, ale również z wiedzą o świecie. „Zabawy logiczne i matematyczne” rozwijać będą umiejętność logicznego myślenia, a także znajomość liczb. Program wzbogacono również o ciekawe zagadki obrazkowe, które zawarte są w części „dziecko poznaje świat”, jak również o proste gry, które wyrabiają w dzieciach spostrzegawczość.

Dzieci lubią czuć się doceniane – to je motywuje do dalszej pracy. Ćwiczenia zostały zaprojektowane tak, aby po każdej prawidłowej odpowiedzi następowała pochwała słowna lub ciekawa animacja nagradzająca. Dzięki temu dzieci będą czuć się dowartościowane i zachęcone do kolejnych działań.

Atrakcyjność ćwiczeń serwisu Kolorowe Zagadki, ich ładne, kolorowe opracowanie graficzne przyczyniają się do lepszej koncentracji uwagi, wymagają bowiem chwili skupienia na zadaniu jakie jest do wykonania

Strona główna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowując – zadania z serwisu stymulują rozwój poznawczy, a także mobilizują i zachęcają do pracy dzięki możliwości natychmiastowego sprawdzenia prawidłowości wykonania zadania oraz korygowania błędów.

Zapraszamy!

www.kolorowezagadki.pl

stopka unijna KZ

 

 

 

 

 

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “KoloroweZagadki.pl – multimedialne ćwiczenia i gry dla dzieci z Zespołem Downa”
  1. varcorss pisze:

    super cwiczenia pomogly mi polecam serdecznie ja

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...