Najpopularniejsze polskie programy na ipada

czerwiec 14, 2012 by
Kategoria: Tablet,smartfon,komputer

Wiedziałem, że jak tylko zacznę temat to będą pytania. Dzisiaj włączam interent i podaję Wam listę takich programów, mając nadzieję, że w przyszłości WY coś podrzucicie!!!

Lista przygotowana przez www.mowimyjak.pl

  • Traktor Ben – książeczka interaktywna, która bije rekordy popularności na AppStore. Jest to aplikacja dla dzieci, która wyszła spod rąk studia ZigZag. W tej interaktywnej opowieści, dziecko będzie musiało pomóc tytułowemu Traktorowi Benowi w odnalezieniu dziesięciu zaginionych owiec, i w doprowadzeniu ich do zagrody. Oprócz owiec, dziecko będzie miało kontakt między innymi z krowami, koniami czy kretami. Nie zabraknie również wesołych kurczaków. Wszystkie zwierzęta aktywują się gdy… się je szturchnie. Wówczas biegają, wydają dźwięki i w ogóle robią się bardzo aktywne.

  • Pierwsze Słówka: Kolory, Liczby i Kształty – aplikacja dla dzieci, która nauczy nawet najbardziej niechętne do nauki dzieci, jakie są podstawowe kolory, kształty i liczby. Dzięki niej dziecko nauczy się liczyć od zera do dziesięciu. Przede wszystkim plusem tej aplikacji jest polski lektor, który okazuje się niezastąpiony. Do tego dochodzą naprawdę ładne ilustracje i miła dla malutkiego ucha muzyka w tle. Czego chcieć więcej?

  • image

  • Pierwsze Słówka: Zwierzaki – to poniekąd kontynuacja aplikacji opisanej nieco wyżej. W tej "części" nasze pociechy mogą poznać nazwy różnych zwierząt, od aligatora, przez kangura aż po misia koalę i hipopotama. Tutaj także w nauce pomoże polski lektor, ładna choć prosta szata graficzna i niezastąpiona muzyczka w tle.

  • image

  • Preschool Adventure – oto gra, która niestety może wymagać drobnej (naprawdę drobnej!) pomocy rodziców, gdyż stworzona jest w języku angielskim. Jednak warto pokazać ją dziecku, gdyż zdecydowanie pobudza wyobraźnię. Dziecko będzie mogło na ekranie iPada tworzyć obrazki z cyfr, kolorować szablony, poznawać angielski alfabet czy też… stworzyć kosmitę i grać na pianinku!

  • Shape Puzzle – to nic innego jak aplikacja pozwalająca dziecku układać puzzle. Oczywiście program oferuje kilka obrazków tematycznych do wyboru – plac zabaw, morze, Boże Narodzenie, zwierzęta, owoce, warzywa i nigdy nie zanikający ruch uliczny. Na koniec na ekranie iPada pojawia się bardzo wesoły i pozytywny żółw, który w języku angielskim wymawia nazwę obrazka, więc aplikacja ta może pomóc uczyć się najmłodszym języka angielskiego. Trzeba jeszcze przy tym podkreślić, że obsługa jest bardzo łatwa i instynktowna, więc poradzą sobie z nią nawet najmłodsze dzieci.

  • Wyraź swoją opinię

    Powiedz nam co myślisz...