“Nie myślałam, że to będzie możliwe!”

marzec 4, 2024 by
Kategoria: Jak może być fajnie

Jak często padają takie słowa? Bardzo często. Patrzę na naszych triathlonistów i ich rodziców, czytam ich słowa i tam pojawiają się historie z cyklu: nikt nie myślał o tym, że to będzie możliwe do osiągnięcia. Patrzę na nasze dziewczyny jeżdżące na nartach i wciąć słyszę, że nikt nie wierzył, że to jest możliwe. teraz czytam historię 19 letniej dziewczyny z ZD, która został pierwszą modelką z Japonii i to od razu w Paryżu. Nao Saito od pięciu lat uczestniczy w pokazach mody. Ten raz w Paryżu był pierwszym poza Japonią, ale teraz będzie też w USA. Jej Mama wciąż nie może uwierzyć, że to się stało…ale to takie oczywiste: my rodzice nie wierzymy, że coś się uda, a potem są sukcesy!

Tutaj to co zawsze jest problemem w ZD, okazało się wsparciem dla Nao. Jak to opisuje jej mama:”Podczas gdy osoby z zespołem Downa często mają trudności z utrzymaniem prostej postawy ze względu na słabe napięcie mięśniowe, Nao brała lekcje chodzenia i intensywnie ćwiczyła na korytarzu swojego domu.” Dziewczyna była zdeterminowana by odnieść sukces i odniosła go ciężką pracą. Zatem warto ciężko ćwiczyć, by osiągnąć to, w co nikt nie wierzy, z wyjątkiem tej osoby która o ten cel walczy! Takie to proste.

https://english.kyodonews.net/news/2024/03/25951a7aca60-japanese-model-with-down-syndrome-fulfills-dream-walks-in-paris-show.html

6

 

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...