Piękno polega na tym jak je widzimy, a nie na tym czym jest.

grudzień 13, 2018 by
Kategoria: Jak może być fajnie

Radical Beauty Project przygotowany przez Daniela Vais trafił do mnie przypadkiem. Szukałem informacji dlaczego ludzie chcą widzieć osoby z ZD jako “wieczne dzieci”, “aniołki”, “coś specjalnego” i nie chcą w nich widzieć piękna ludzi…po prostu ludzi, takimi jakimi są…i tak wpadłem i się zachwyciłem.

Najpierw ten artykuł, który wyjaśnia wiele. Znajduję te słowa Daniela, klucze:”…Daniel i modele pracują, aby obalić pogląd, że ludzie z zespołem Downa są zawsze "anielskie", "szczęśliwe" lub "pasywne". Wyjaśnia: "Nie robimy uroczych, kompetentnych, nie boimy się, robimy mocne". W swojej pracy ludzie z zespołem Downa przejmują kontrolę nad swoją narracją poprzez serię potężnych, wielopłaszczyznowych spojrzeń.” To sztuka.

image

https://www.refinery29.com/en-gb/radical-beauty-project-downs-syndrome

Mój zachwyt idzie dalej, gdyż Lily, modelka ze zdjęć Daniela mówi:

“Ludzie myślą, że cały czas jestem szczęśliwy, nie jestem, mam uczucia, wściekam się na mamę, czuję się smutna, kiedy mnie opuszcza, podnieca mnie widok słodkiego chłopca i ładunki innych uczuć, ludzie myślą, że powinnam uściskać wszystkich, to jest po prostu dziwne, nie chcę przytulać obcych. "

…a potem przeskakuję na stronę…NIEZAPRZECZALNY.Oglądam zdjęcia i film i jest to sztuka o pięknie, dla mnie.

http://www.radicalbeautyproject.com/

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...