Pomoc kinezjologiczna w przygotowaniu dziecka do szkoły- Swietłana Mazgutowa

 image

Artykuł, który polecam omawia możliwości zastosowania kinezjologii w przygotowaniu dziecka do szkoły.

image

Omawia proces wspierania dziecka w jego problemach emocjonalnych poprzez zastosowanie ćwiczeń stymulujących, technik rozwijających umiejętności juz posiadane. Cytując p.Elżbietę Dehnel-Łuszczyńską, psychologa i instruktora Kinezjologii Edukacyjnej największymi walorami są:

 • Człowiek ma nieograniczone, indywidualne możliwości rozwoju – traktowanego na równi z procesami uczenia. Stanowisko to obala część dotychczasowych teorii, wiążących rozwój człowieka i jego uczenie z wiekiem, możliwościami intelektualnymi, ograniczeniami fizycznymi i zdrowotnymi.
 • Ciało i mózg stanowią nierozdzielną całość i znając zasady ich fizjologicznego funkcjonowania, szczególnie centralnego i obwodowego układu nerwowego, możemy stymulować swój własny rozwój.
 • Człowiek ma wrodzoną potrzebę rozwoju (zdobywania nowych doświadczeń -nowego uczenia się w oparciu o mechanizmy naturalnego rozwoju), ale jest częściowo hamowany w procesach wychowania. Jednak możliwy jest powrót do mechanizmów naturalnego rozwoju, niezależnie od wieku.
 • Historia naszego życia jest w równym stopniu zapisana w mózgu co w ciele. Zatem pracując z ciałem, możemy skutecznie likwidować zaburzające życie traumy tkwiące w mózgu.
 • Ruch jest naturalną potrzebą każdego organizmu i jednocześnie warunkiem skutecznego funkcjonowania psychicznego, a szczególnie myślenia.
 • Człowiek sprawnie funkcjonuje tylko w atmosferze bezpieczeństwa, życzliwości, sympatii. Zatem skutecznemu uczeniu powinny towarzyszyć jedynie pozytywne emocje”
 • Polecam.

  W całości do przeczytania tutaj

  Komentarze

  Liczba komentarzy: 2 do “Pomoc kinezjologiczna w przygotowaniu dziecka do szkoły- Swietłana Mazgutowa”
  1. Albert pisze:

   Zgadzam się w szczególności z tym ostatnim punktem.

  2. Jarek pisze:

   Albert JA TEŻ!!!

  Wyraź swoją opinię

  Powiedz nam co myślisz...