Geografia, czyli świat stoi otworem.

Od zawsze Janek uwielbiał geografię. Chodzenie po górach nauczyło go nazw szczytów, miejsc, gór. Najsilniejszą jego stroną, a przy tym od zawsze aktywnie rozwijaną, były mapy, gry edukacyjne w tym kierunku. Czy to jest sukces? Cóż jeżeli dziecko umie pokazać coś na mapie, umie przeczytać z rozumieniem tekst na ten temat i wykonać polecenie, to dlaczego nie?!

Ulubiona gra Janka od 2 lat to gra z mapa świata, gdzie losuje się karty i trzeba znaleźć miejsce opisane w niej. Karta jest multum i do tego trudne słowa jak wulkany w Andach, czy Argentynie niełatwe do wypowiedzenia…ale gramy.

IMG_6155IMG_6156

Najtrudniejsze są rowy na oceanach, ten mariański w szczególności i kanał La Manche… jak to wymówić. Najłatwiejsze oczywiście miasta, góry.

Mamy też nową grę dotyczącą geografii Polski. Mamy 3 poziomy pytań i o ile dotyczą one miast, gór, rzek, jezior to nie ma problemu. Jednak jak połączone to jest z historią to musimy się wspierać. Najważniejsze jednak, że Janek czyta, rozumie, jak nie to się o to pyta i szuka, zdobywa żetony i w ten sposób 2 godziny schodzą szybko.

IMG_6158

Komentarze

Liczba komentarzy: 4 do “Geografia, czyli świat stoi otworem.”
  1. Stefan pisze:

    Podeslesz nazwy tych gier? Jeżeli macie je sprawdzone, to ja chetnie skorzystam z rekomendacji.

  2. Stefan pisze:

    Dzieki !

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...