Pytania od Nowej Generacji: “Dlaczego edukacja jest ważna dziś?”

lipiec 8, 2020 by
Kategoria: Edukacja

Mamy wakacje, więc trochę czasu na powrót do tego co było kilka lat temu już opisywane przeze mnie, a wraca bo pojawia się Nowa Generacja dzieci i rodziców. Dziś na tapecie EDUKACJA!

Dlaczego EDUKACJA jest najważniejsza?

EDUKCACJA jest mechanizmem budowania tolerancji i akceptacji wobec naszych dzieci to raz. Dwa jest to mechanizm przystosowania naszych dzieci do norm społecznych jakie obowiązują. To jest clue bycia we wspólnocie. Dopiero kolejnym elementem jest uczenie się przedmiotów, tematów jakie są typowe dla szkoły.

Ważna funkcja szkoły, czyli edukacji dotykająca nas rodziców to budowanie wzajemnych relacji między nami rodzicami dzieci z niepełnosprawnością, by tworzyć grupę współdziałania i reprezentowania. Z drugiej strony edukowanie przez nas innych rodziców (dzieci bez niepełnosprawności) daje taki sam efekt jak u dzieci: uczy zrozumieć,zaakceptować inność. Jeżeli osiągniemy to, będzie więcej tolerancji i wsparcia od nich. My to doświadczamy i jesteśmy zadowoleni, jak rodzice dzieci, które chodziły z Jaśkiem do klasy wspominają Janka i jak mówią o ZD. To jest budujące.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...