Słodki sukces

Luty 17, 2011 by
Kategoria: Blog Teresy Cody

Teresa w tym wpisie cieszy się z tego, jak efektywnie działa protokół jej organizacji pokazując pewien przykład z jej codziennych kontaktów.

Do zrozumienia kwestii poruszanych przez Teresę w dzisiejszym wpisie polecam następujący link:

http://www.zespoldowna.info/kazdy-to-musi-przeczytac-czyli-protokl-changing-minds-fundation.html

Autor: Teresa Cody

Wpis numer:8             Data: 12 maj 2010

Tytuł: Słodki sukces

image_thumb10

Dzisiaj chcę podzielić się sukcesami, jakie niesie protokół CHANGING MINDS. Ostatnio dostałam maila od mamy 6 letnich bliźniaków, jeden z nich  ma ZD. Pisała jak poprawiły się jego umiejętności komunikacyjne.

“Niektóre z rzeczy, które mnie zaskakują, to te małe kawałeczki konwersacji-kiedy on mi mówi o swoich wspomnieniach i snach, albo gdy on przychodzi  z czymś, co uczyliśmy go kilka dni temu. Albo gdy on dokańcza moje zdanie, pokazując że rozumie, o co chodziło mi! Albo te pełne zdania. Przykład jego humoru, umiejętności komunikacyjnych i funkcji poznawczych, wszystko w jednym.

Przygotowywaliśmy śniadanie przed pójściem do szkoły, gdy Sam (jego bliźniak) już je skończył i był w łazience myjąc zęby. Próbowałam ponaglić Warrena i powiedziałam: “Chodź, Ty musisz jeszcze umyć zęby, zjedz jeszcze jeden kawałek Sa…Warren! Głowa Warrena odwróciła się do mnie z uśmiechem. Jasno i klarownie  powiedział: Znów zamierzasz wołać mnie Sam! Słyszałem jak powiedziałaś SAM ! Ty wciąż nas mylisz MAMO! Masz rację, ciągle was mylę. Odpowiedział: OK to zawsze się tak zdarza. Ludzie wołają cię SAM, Warren? Tak-oni czasami nas mylą-zaśmiał się. Zjadł jeszcze trochę płatków, odłożył łyżkę i powiedział: MOŻEMY IŚĆ. I wtedy zrobił to co zawsze. Pogonił w wyścigu śmiejąc się”.

Większość dzieci z ZD nie mówi tak pełnymi zdaniami jak te!  Umiejętności Warrena są niezwykłe! Widziałam Warrena w tym roku. Rozmawiałam z nim i byłam całkowicie zaskoczona jego zdaniami. Rozmawialiśmy o jedzeniu i snackach. Warren powiedział:” Moja mama mówi, że mogę jeść tylko jednego pączka. To jest junk food i to powoduje bóle żołądkowe.”

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...