Specjalistyczna czy specjalna?

wrzesień 2, 2020 by
Kategoria: Edukacja

Nigdy o takim rozwiązaniu nie myślałem. Byłem cierpliwy wdrażając wielu ludzi w myślenie o edukacji inaczej, niż było to do tej pory. Dzisiaj efekty mnie zaskakują. Dzięki Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły Podstawowej numer 9 przy ulicy Nyskiej startujemy z projektem klasy przygotowanej dla osób z zespołem Downa.

Specjalna, czy specjalistyczna o to jest pytanie? Nauczyciele wybrali specjalistyczną klasę dla dzieci z zespołem Downa. To będzie klasa inna niż wszystkie. Wyjątkowa. Dzieci z ZD będą miały swoją klasę podczas której będą realizowały program edukacyjny dostosowany do ich możliwości. Będą się uczyły FUNKCJONOWANIA i WYKORZYSTANIA SWOICH NAJSILNIEJSZYCH STRON. To będzie dotyczyć osób powyżej klas 1-3…ale po zajęciach podstawowych wszystkie dzieci z ZD będące w szkole będą miały wspólne zajęcia grupowe dwa razy w tygodniu.

I to nie jest wszystko. Ich klasa 5A integracyjna, będzie czekać na nich na zajęciach wspólnych jak muzyka, wf, plastyka.

To były kiedyś marzenia. Dzisiaj staje się realnością…a Jasiek ze szczęścia, że idzie do szkoły spać nie może i to jest jego radość, której nie da się opisać.

Dziękuję WSZYSTKIM tym, którzy podjęli wysiłek i ryzyko by ten program stworzyć i realizować. Podziwiam Was i jestem dumny z tego, że spotkałem takich wspaniałych ludzi w tym moim mieście. To jest niezwykłe że mamy klasę wyspecjalizowaną w edukacji dzieci z ZD…

Komentarze

1 Komentarz do “Specjalistyczna czy specjalna?”
  1. kate pisze:

    Wspaniale sie czyta takie historie, oby byl to przelom w polskim systemie edukacji. Przed nami dluga droga, ale ma nadzieje, ze moj syn rowniez bedzie mial mozliwosc edukacji specjalistycznej, nie specjalnej…

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...