Światowy dzień osób z Zespołem Downa w Bajkowym Dworku 2016

kwiecień 1, 2016 by
Kategoria: 2016

Bardzo duża osób stała się fanem pewnego małego plakatu z Bielska Białej. Ja też. Dzisiaj od Małgosi dostałem relację z Światowego Dnia Zespołu Downa, przygotowanego przez Patrycję Mikołajec

“W zeszłym tygodniu, 21 marca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w akcji Kolorowych Skarpetek prowadzonej z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Nasze przedszkole w tym dniu już z daleka witało wszystkich kolorowymi balonami, a w szatniach pojawiły się plakaty informacyjne – dlaczego i po co te skarpetki. Tematyka zajęć edukacyjnych dla dzieci bezpośrednio wiązała się z całym wydarzeniem, nie zabrakło również historii Kostka i jego kolegów. Nasze przedszkolaki miały okazję sprawdzić na własnej skórze jaką trudność dziecku z Zespołem Downa mogą sprawić na pozór proste czynności. Każde dziecko zabrało ze sobą do domu ulotkę informującą o co chodzi w idei kolorowych skarpetek. 
Akcję prowadzimy już po raz kolejny ze Stowarzyszeniem Wielkie Serce, w którym dzieci z Zespołem Downa i ich rodzice znajdują pomoc i wsparcie, szczególnie na początku swej wspólnej drogi. W tym roku nasze działania wspierała także Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Gabinet Neurologopedyczny Magdalena Putyra oraz Gmina Chybie. Akcja została objęta honorowym patronatem pana wójta Janusza Żydka, za co serdecznie dziękujemy. 
Całe to wydarzenie spotkało się z zainteresowaniem i aprobatą zarówno ze strony naszych podopiecznych, ich rodziców jak i najbliższego otoczenia. Wielu ludzi pytało z zainteresowaniem z jakiej to okazji kolorowe balony zdobią nasz płot, przez co mieliśmy możliwość przybliżenia tematyki tego dnia szerszemu gronu osób. Wierzymy, że dzięki takim akcjom dzień 21 marca nie będzie w Chybiu kojarzony już tylko z pierwszym dniem wiosny. "

https://www.youtube.com/watch?v=Z1SEmaPyyfM

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...