Światowy Dzień zespołu Downa na stronie EDSA już jest. Dziś Szwajcaria, Czechy, Węgry, Słowacja

marzec 23, 2018 by
Kategoria: 2018

Kolejne kraje z Europy dają świadectwo jak ważna jest praca osób z zespołem Downa, dla nich i że ona jest kluczem do bycia w lokalnej społeczności. Dziś też wiem, że Polska w tym kontekście stawia swoje pierwsze kroki i nie zniechęcajcie się, próbujcie.

http://www.edsa.eu/category/world-down-syndrome-day/

image

Elisabetta tańczy w zespole MOPS_DanceSyndrome, jedynym w swoim wymiarze złożonym tylko z osób z zespołem Downa. Regularnie przedstawiają swoje show, które zauraczają widownie pięknem i zawartością.

http://www.edsa.eu/wdsd-2018-my-contribution-to-community-czech-republic/

image

Michael Bednář pracuje w piekarni pomagając sprzedawać pieczywo, ciasta i wino. Uwielbia swoją pracę, w szczególności sprzedając wino z beczek. Rozumie jak ważna jest praca, by zarobić pieniądze. Jest miły, przyjacielski, można na nim polegać. To są wartości istotne dla jego pracodawcy i społeczności.

http://www.edsa.eu/wdsd-2018-my-contribution-to-community-hungary/

image

“Prowadzę lekcje zumby juz przez rok. Każdego dnia w innym centrum, innym domu. Jeżdżę do tych miejsc codziennie, a ludzie czekają na mnie. Kocham zumbę, muzykę i ruch. Kocham to! Jest to bardzo użyteczne, ze względu na ruch, ćwiczenie. Całusy od Cili!”

http://www.edsa.eu/wdsd-2018-my-contribution-to-community-slovakia/

image

Ivi Bobal jest masażystą, właścicielem Regeneration IVI Center i szefem tego centrum. Zwykle mówi, że jest trzema osobami w jednym. Jest przyjacielski i doświadczony, co potwierdzają jego klienci. Czy chcesz spróbować co człowiek z zespołem Downa może zrobić? Jak wspaniałe są jego ręce? Odwiedź nas…

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...