To RODZICE dokonali rewolucji!

Listopad 21, 2019 by
Kategoria: Jak może być fajnie

Czytam Wasze komentarze do mojego ostatniego wpisu i zostaję zmuszony do jego sprecyzowania.

http://www.zespoldowna.info/osoba-z-zespolem-downa-moze-zrobic-wszystko.html

Po pierwsze NIE MOŻECIE LICZYĆ, ŻE PAŃSTWO ZA WAS COŚ ZROBI. PAŃSTWO WAS TYLKO UPODLI tak jak mamy to dzisiaj.

Po drugie RODZICE ZMIENIAJĄ ŚWIAT ICH DZIECI…i nie jest tak, że osoba z ZD nagle sama ma potencjał by prowadzić firmę. To światły, mądry rodzic, wierzący w swoje dziecko a nie polityczne dyrdymały, kreuje życie, wartości w których jego dziecko się odnajduje.

Po trzecie RODZIC MOŻE TEŻ ZNISZCZYĆ możliwości swojego dziecka, gdy postanowi, że będzie żyło w gettcie.

Po czwarte każdy z nas rozwija się aż do swojej metabolicznej śmierci. Za każdym razem inaczej. W momencie gdy my RODZICE tracimy wizję życia, chęci do życia, stoimy wobec śmierci, chcemy by to dziecko umarło z nami…nie dając mu czasu by rozwijało się swoim dobrym tempem.

Po piąte to RODZIC DAJE Z SIEBIE WSZYSTKO a dziecko zbiera “wisienkę” dla siebie…tak to wygląda, gdy patrzymy z boku. Jednak znów powtórzę to co napisałem wcześniej. Gdy Janek się urodził, nie było innej drogi jak NIE DA SIĘ, w co wierzyli także RODZICE, którzy DOKONALI REWOLUCJI.

13 lat mija i wiele możliwości istnieje, są one bardziej kolorowe niż szarość, czerń i biel, ale wciąż nie jest to pełna gama kolorów. To wynika z ograniczeń niepełnosprawności, choć dziecko by na pewno chciało żyć pełnią tych barw.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...