“Upośledzeni umysłowo bywają śmieszni”, czyli o aktorach z zespołem Downa

luty 11, 2014 by
Kategoria: Jak może być fajnie

Ania podrzuciła ciekawy link, traktujący o aktorach z zespołem Downa. Przypadł mi do gustu…więc polecam i Wam go do przeczytania.

“Miejsce osób niepełnosprawnych jest w specjalistycznych ośrodkach – taki sposób myślenia wyłania się bardzo często z naszych reakcji na tę część społeczeństwa. Coraz częściej jednak, nie tylko na świecie, ale i w Polsce, osoby niepełnosprawne wcielają się w coraz to nowe role. Również te teatralne.
Teatr jest dla niepełnosprawnych nie tylko terapią, ale również normalną pracą. O ile jednak oni są gotowi do ogrywania nowych ról, polski widz nie zawsze jest w stanie zareagować właściwie na to, co widzi. Najczęściej potrzebujemy trochę czasu, aby przełamać stereotypy i skoncentrować się na artystycznym przekazie widowiska. “ Podoba mi się ta wizja i głęboki sens koniecznych zmian, nawet w nas samych. Czytam ten wpis i zastanawiam się nad tym czym jest praca i sztuka osób z ZD.

 

image

http://mobile.natemat.pl/37605,uposledzeni-umyslowo-bywaja-smieszni-aktorzy-z-zespolem-downa-na-deskach-teatrow-w-komediach-dramatach-i-tragediach

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do ““Upośledzeni umysłowo bywają śmieszni”, czyli o aktorach z zespołem Downa”
 1. Ewa Chmielewska pisze:

  A TO WIDZIELISCIE?

  http://mobile.natemat.pl/24111,osoby-z-zespolem-downa-zastapily-profesjonalnych-aktorow-w-reklamach-znanych-firm

  Rewelacja!! Szkoda ze to tylko ‘akcje’ z okazji 21 marca a nie codziennosc. Bedziemy mogli mowic o integracja z prawdziwego zdarzenia, gdy bez specjalnej akcji w reklamie pampersow lub jakiejkolwiek innej zobacze dziecko badz dorosla osobe z ZD

  Czego zycze Wam i sobie
  Pozdrawiam serdecznie

  Ewa Ch.

 2. Can pisze:

  Ewa cieszę się, że ludzie z COORDOWN to już niemalże moi kumple. Proponuję przypomnieć sobie ich wszystkie dotychczasowe akcje. Dla mnie bomba:
  http://www.zespoldowna.info/coordown-2011-czyli-sport.html
  http://www.zespoldowna.info/coordown-2010.html
  http://www.zespoldowna.info/coordown-2009-czyli-pracujemy.html
  http://www.zespoldowna.info/dla-mnie-to-jest-bomba.html
  a tutaj można znaleźć resztę http://www.coordown.it/www/
  Tegoroczny clip ma szansę być wyświetlony podczas spotkania w Parlamencie Europejskim.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...