WDSD 2020

marzec 20, 2020 by
Kategoria: 2020

Gdy myślałem w 2019 o kolejnym wspaniałym dniu, nie spodziewałem się, że pojawi się coś co nas “cofnie” tak głęboko. W przeciągu tego roku pojawiały się tylko złe, pełne ideologii, działania, wydarzenia, które powoli cofały nas i uznanie dla naszych dzieci.

Będąc współtwórcą tego dnia w ramach ONZ, mogę Wam tylko powiedzieć: to co zdobyliśmy przez te 9 lat w tym roku straciliśmy. Nie tylko politycy, ale i ten wirus odwrócił uwagę od nas. Żałuję.

Jednak 21 marzec jest momentem, który powstał dla nas rodziców i dla naszych dzieci. Choć nie możemy się cieszyć wspólnie, możemy jednak myśleć, jak wiele możemy zrobić dla naszych dzieci i nas samych. Ten rok był dla mnie zdobywaniem “sufitu” marzeń z moją rodziną. Dzięki temu uwierzyłem, że sufit sami sobie “narzucamy”, często przez to, że źle widzimy świat.

Z okazji NASZEGO ŚWIĘTA życzę Wam, byście zerwali swoje myślenie z tym co Wam wydaje się nieracjonalne i niewykonalne. Byście cieszyli się dzieciństwem Waszych dzieci z zespołem Downa, ale budowali ich przyszłość wchodząc na kolejne szczeble “drabiny” ich życia z głową podniesioną wysoko i otwartą na to, co wydaje się tylko niemożliwe i nieracjonalne dopóki nie stanie się możliwe i racjonalne dzięki Waszemu wysiłkowi.

Trzymam za to kciuki, może to wiele zmienić.

Pozdrawiam Was z mojego “sufitu”  Uśmiech

Komentarze

1 Komentarz do “WDSD 2020”
  1. Majka pisze:

    I ja tutaj wtrącę moje optymistyczne trzy grosze. Naukowcy z uniwersytetów w Genewie i w Lozannie odkryli, że pojawiające się na świecie dzieci z ZD mają znakomity genom, genom o wyższej jakości od tego, który mają osoby bez tej anomalii genetycznej. Dzięki temu mogą być kompensowane wady, związane z dodatkowym chromosomem, zarodek może przeżyć, a dziecko rosnąć i się rozwijać.
    https://www.unige.ch/communication/communiques/2018/cdp180119/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...