Zaproszenie od Eu for Trisomy na Światowy Dzień Zespołu Downa

luty 2, 2023 by
Kategoria: 2023

Dostaliśmy zaproszenie od Pani Agnieszki na uczestnictwo w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa razem z nimi.

Witam Państwa,

Chciałabym Państwa zaprosić do dołączenia do inicjatyw Eu for Trisomy 21 organizowanych w ramach obchodów tegorocznego Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa.

W tym roku kampania z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa dotyczy przełamywania stereotypów związanych z zespołem Downa poprzez eksponowanie otwartych na inkluzję kawiarni i restauracji [lub szkół zawodowych], które mają pracowników z zespołem Downa. Zapraszam do sprawdzenia strony internetowej, aby uzyskać więcej informacji na temat tej Kampanii: https://eufortrisomy21.eu/world-down-syndrome-2023-time-for-more-visibility/ Te same informacje w języku polskim (bo nie zawsze automatyczne tłumaczenie strony międzynarodowego dobrze działa) zawarte są także w załączonym do maila pliku PDF.

Decyzja o dołączeniu do tej inicjatywy da możliwość promocji w mediach społecznościowych poprzez umieszczenie wydarzeń, podczas których spotkają się politycy/urzędnicy z osobami z zespołem Downa na stronie EU for Trisomy 21 (może uda się stworzyć rodzaj jakiejś mapy) i jej promocja przez całą europejską sieć.

Chcemy by poprzez te działania zarówno na poziomie lokalnym jak i ogólnoeuropejskim wzrosła świadomość i widoczność osób z zespołem Downa, dlatego mamy nadzieję, że dołącza Państwo do nas w tym świętowaniu lub/i dadzą znać organizacjom, kawiarniom, szkołom mogącym włączyć się w tę kampanię i pomogą promować lepszy wizerunek osób z zespołem Downa wśród decydentów i szerszej publiczności. Razem możemy dokonać pozytywnej zmiany w życiu osób z zespołem Downa i promować bardziej inkluzywne społeczeństwo dla nas wszystkich.

W razie pytań proszę o kontakt, a dla przykładu podaję to, co planowane jest w Belgii i na Węgrzech:

„W Brukseli w dniu 21 marca organizujemy aktywność, polegającą na tym, że osoby z Zespołem Downa (które mają doświadczenie w pracy w kawiarniach) będą pracować w kawiarni Mikey Mouse Cafe wewnątrz Parlamentu Europejskiego, a my namówimy jak najwięcej europarlamentarzystów, aby przyszli i wypili z nimi kawę”

„21 marca zorganizujemy brunch w naszej własnej Kawiarni (w Csodavár Development Center and Playhouse w Budapeszcie).
- planujemy nawiązać współpracę z pracownikami innej kawiarni, aby "pożyczyć" kilku ich kolegów, ponieważ pracują z osobami z zespołem Downa
- planujemy zaprosić polityków, ekspertów itp.
- planujemy zorganizować 4 stoły, do których będzie można dołączyć: Autonomia, Widoczność, Zdrowie, Równe traktowanie

- przy każdym stole będą siedziały dzieci/osoby z zespołem Downa, rodziny i nasi koledzy, którzy będą reprezentować temat danego stołu
- wszyscy mogą przemieszczać się między stołami w trakcie imprezy (jak na szybkiej randce
)"

Mam nadzieję, że przykłady te pobudzą Państwa wyobraźnię i zachęcą do dołączenia do inicjatywy w formie jaka najlepiej Państwu odpowiada.

Pozdrawiam

Agnieszka Karolak

PS

EU for Trisomy 21 jest europejską siecią organizacji i rodzin działających na rzecz praw osób z zespołem Downa w Europie. Eufortrisomy21.eu


image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...