Zdjęcia…to jest ciekawy kierunek

Sierpień 3, 2012 by
Kategoria: Jak może być fajnie

Od Marthy z Australii otrzymałem tą informację. Jak dodałem ją do tych wcześniejszych z USA to z zaskoczeniem stwierdziłem że to ma sens.

Co mnie tak zaintrygowało? Kolejny konkurs fotograficzny, w którym wygrywa osoba z ZD.

image

Muszę powiedzieć, że jest w tym zdjęciu coś, co mi się podoba, a nie zwróciłbym wcześniej na to uwagi. Pamiętam było tak samo z dziewczynką z Florydy. Ona przygotowywała zdjęcia zachodów słońca. Niby coś normalnego, powszechnego…ale ciekawe ujęcia i ta zabawa z kolorami i kształtami.

Z innej strony na to patrząc pierwsze 2 osoby z ZD uczestniczące w programie EDUKACJI UNIWERSYTECKIEJ w USA “robiły” kurs cyfrowej obróbki zdjęć oraz kurs zdjęć w perspektywie. Czyżby to oznaczało, że nasze dzieci umieją tak plastycznie patrzeć na świat? Może po prostu dajmy im APARATY FOTOGRAFICZNE i róbmy wystawy jak one widzą nasz Świat ich OCZAMI.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Zdjęcia…to jest ciekawy kierunek”
 1. tato Kuby pisze:

  Zauważylismy takie zdolności u syna kilka lat temu. Wystarczy zezwolić tylko na używanie aparatu i dalej można nie ingerować. Fotografia może być ogromną możliwością do artystycznego wyżycia się, na przykład kiedy człowiek nie uzyska dostatecznej sprawności rąk.
  Nasze dzieci są urodzonymi artystami, aktorami, tancerzami, malarzami. Te wrodzone talenty to ogromna szansa na aktywność, sens życia, pozbycie się pustki, kiedy nie ma szkoły i pracy i odstresowanie. Trzeba się tylko odważyć i podjąc wyzwanie.
  Kiedy w ubiegłym roku przyjechaliśmy na pierwszą próbę do teatru integracyjnego w Krakowie miałem sto tysięcy obaw i widziałem mnóstwo barier.
  Wszystkie one zniknęły po kilku próbach. Dziś mój syn jest prawdziwym aktorem. Trafiliśmy na zespół wspaniałych ludzi, którzy rozumieją niepełnosprawność, lubią wyzwanie i chętnie rozmawiają z niepełnosprawnymi i ich rodzinami. To chyba jest najważniejsze w każdym obszarze życia naszych dzieci- odpowiedni ludzie.
  Często myślę, dlaczego tak mało spotkałem pododnych ludzi wśród szkolnych specjalistów.
  Marek

  • ola pisze:

   “Te wrodzone talenty to ogromna szansa na aktywność, sens życia, pozbycie się pustki, kiedy nie ma szkoły i pracy i odstresowanie.” – przecież taniec, malarstwo i fotografia to też może być praca ? Może skoro z uczelniami i szkołami idzie dość opornie można próbować zacząć od uczelni i szkół artystycznych ? Tam odmienność to zaleta :DD

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...