Polacy tylko mówią… my rodzice dzieci z zespołem Downa tylko mówimy…

Październik 30, 2018 by
Kategoria: Po prostu życie

W Ameryce wyglądałoby to tak: ogłoszona akcja dotycząca wspierania osoby z zespołem Downa, związana z koniecznym dofinansowaniem, zmobilizowałaby wielu ludzi, ale przede wszystkim rodziców wszystkich dzieci z ZD, bo jak coś robimy dla któregoś z nas to robimy to dla siebie. Byłaby do tego oprawa telewizyjna, radiowa, gazetowa i wszyscy z dumą podkreślaliby: to nasz człowiek, ma to osiągnięcie, to my wszyscy mający dzieci z ZD wsparliśmy go. W Polsce…

Polacy umieją tylko mówić o dobroczynności i wspaniała akcja Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mojego zdania nie zmienia.

My rodzice dzieci z ZD umiemy tylko utyskiwać na los naszych dzieci, a nie umiemy zrobić “pierwszego kroku” by je wyrwać z tego zaklętego kręgu.

My rodzice dzieci z ZD nie umiemy zrozumieć, że sukces któregokolwiek z naszych dzieci przełoży się na sukces i zmianę wizerunku wszystkich osób z ZD…warto uczyć się o tym w Ameryce, Europie Zachodniej.

Działając i wspierając inne osoby z ZD, wspieramy także swoje dziecko…proste?

To zastanawiam się dlaczego na wyjazd sportowców z zespołem Downa, każdy z nas nie oddał 5 pln. Licząc w sposób uproszczony, to jeżeli w Polsce mamy 65 000 osób z ZD to mamy 65 000 rodzin. Zakładając, że ten post przeczyta tylko 8 000 rodzin to nagle może się okazać, że oddanie 5 pln na wyjazd naszych na Olimpiadę da 40 000 pln czyli tyle ile jest potrzebne.

Proste…ale nie w Polsce. Polecam Wam te wydarzenie Waszej uwadze, bo my już wpłaciliśmy.

http://www.zespoldowna.info/letnie-igrzyska-olimpiad-specjalnych-pozdrowienia-od-olidominika-tomka-i-sebastiana-z-rodzicami.html

https://zrzutka.pl/yudu5b

Komentarze

Liczba komentarzy: 6 do “Polacy tylko mówią… my rodzice dzieci z zespołem Downa tylko mówimy…”
 1. Bartosz pisze:

  Dzieki nie wiedziałem o tym.

 2. Paulina pisze:

  Ja równeż dziękuje i dokładam się do akcji

 3. Elżbieta pisze:

  Nie wiedziałam o tym. Teraz już wiem i też się dołożyłam.

 4. Halina pisze:

  Witam. Dzięki asiasi1234 (instagram) dotarłam tutaj i dowiedziałam się o zrzutce.pl Dokładamy się. Babcia i Wiktorek z ZD.

 5. Monika pisze:

  Też nie wiedziałam o tej akcji. Poszła kasa.

 6. Nick pisze:

  Dzięki za info, dorzucamy się

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...