2009.11.20 – tego żałuję, nie byłem w Dublinie

Listopad 20, 2009 by
Kategoria: Wydarzenia

image

Dzisiaj dostałem od Pata materiały po konferencji w Dublinie, która miała miejsce 19-22 sierpień 2009 w Dublinie. Z Polski oczywiście nikogo nie było i żałuję, że mnie niestety też tam nie było. Poproszę Pata z Irlandii o materiały, abstrakty z wystąpień, to z pewnością nam się przyda, a działo się i to dużo.

Ja już chciałbym mieć ten blok wystąpień na temat nauczania włączającego w szkołach gimnazjalnych i “naszych licealnych”. Zaskoczony jestem, że nie rozmawia się o edukacji podstawowej, ale okazało się, że świat uważa ten problem za rozwiązany (nie u nas niestety). Tych wystąpień  było blisko 9 z Kanady, USA, Irlandii, Japonii, Czech i Indii.

Bardzo ciekawie z pewnością wyglądał blok medyczny. Zastanawiano się nad możliwością przyuczenia dzieci z ZD do szybszego chodzenia, nad terapią antyrakową, czy też na rolą żelaza.

Najbardziej obszerny blok poświęcony był przyjaźni, pracy i sztuce osób z ZD. Muszę powiedzieć, że widziałem prezentację meksykańską i jestem w szoku, pozytywnym szoku. Może Pablo zgodzi się na jej pokazanie to by było ciekawe przeżycie.

Cóż więcej, następny kongres w Kapsztadzie w Afryce Południowej do zobaczenia tam?

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “2009.11.20 – tego żałuję, nie byłem w Dublinie”
  1. Albert pisze:

    Może przy okazji Mundialu:)?

  2. Jarek pisze:

    Tutaj Albercie bym nie żartował, a jednak żałował, gdyż ilość specjalistycznej wiedzy była olbrzymia, a nikt z nas nie skorzystał

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...