2010.06.06 – wciąż o Małgosi, to bardzo dobrze!

czerwiec 6, 2010 by
Kategoria: Wydarzenia

image

Tym razem w Super Ekspresie. To jest niesamowite, jak ten “Krótki film o Małgosi” i sama historia Małgosi zrobiły dużo dobrego dla wszystkich osób z ZD. Dla wielu nie jest już to temat tabu, a telewizjach jest to temat nośny, interesujący, warty pokazania. To dobrze, bardzo dobrze!

Białystok: Pomaga innym choć sama jest chora

Historia Małgosi Jabłońskiej (12 l.) z Białegostoku (woj. podlaskie) jest dowodem na to, że w życiu nie ma przeszkód nie do pokonania! Choć dziewczynka cierpi na zespół Downa, to nigdy nie odmawia pomocy potrzebującym.

Specjalna kapituła uznała niepełnosprawną 12-latkę za… najlepszą wolontariuszkę w Polsce!- Bardzo się cieszę, ale ta nagroda jest bardzo ciężka – uśmiecha się skromnie Małgosia Jabłońska z Białegostoku, dźwigając kamienną statuetkę dla najlepszego wolontariusza w Polsce. Zasługi cierpiącej na zespół Downa 12-latki doceniła specjalna kapituła, powołana przez Centrum Wolontariatu, które już od 9 lat organizuje konkurs wyłaniający najlepszych wolontariuszy z całego kraju. Nagrodę dziewczynka odebrała podczas zorganizowanej na jej cześć gali w Belwederze.- To wyróżnienie jest dla mnie szokiem – nie ukrywa mama Gosi, Grażyna (52 l.). – Siłą mojej córki na pewno jest jej uśmiech. To ona pierwsza organizuje zabawy innym chorym dzieciom, nikomu nie odmawia pomocy, działa w stowarzyszeniu "Jeden Świat" i pomaga fundacji Anny Dymnej – wylicza dumna z córki kobieta i dodaje, że osoby niepełnosprawne nie potrzebują litości ludzi zdrowych, ale zrozumienia ich niełatwej sytuacji.

 

1

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...