2010.09.12 – od dzisiaj zaglądam na http://www.warsaw2010.pl/pages/intro.php

wrzesień 12, 2010 by
Kategoria: Wydarzenia

image

To już w tym tygodniu wszystko się zaczyna. Gdzie zdobywać informację? Gdzie znajdę harmonogram wydarzeń? Polecam Wam tą stronę: http://www.olimpiadyspecjalne.pl/Europejskie-Letnie-Igrzyska-Olimpiad-Specjalnych-Warszawa-2010,48,j,1.html

Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Warszawa 2010

W marcu 2007 roku, w Brukseli, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na organizatora Europejskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Przywilej realizacji tego wspaniałego wydarzenia sportowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, przyznano po raz pierwszy w historii, Narodowemu Programowi Olimpiad Specjalnych Polska z siedzibą w Warszawie.

W związku z tym wspaniałym sukcesem, na wniosek Komitetu Krajowego Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska, powołano do życia Fundację o nazwie Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010 (ELIOS 2010). Głównym celem fundacji jest wspomaganie środowiska sportowców niepełnosprawnych intelektualnie poprzez sprawne zorganizowanie w Warszawie unikalnych Igrzysk sportowych wspieranych przez najwyższe władze państwowe, instytucje rządowe, samorządowe i firmy prywatne. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent RP, Pan Lech Kaczyński.

Igrzyska odbędą się w dniach 18 – 24 września 2010 roku, a udział w nich wezmą przedstawiciele 57 Programów Narodowych Olimpiad Specjalnych z całej Europy. W sumie ponad 1500 sportowców, którym towarzyszyć będzie 600 trenerów. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwać będzie 200 sędziów, 250 lekarzy i przedstawicieli środowiska medycznego a także ponad 100 działaczy Komitetu Organizacyjnego Igrzysk. Szczególnym wydarzeniem Igrzysk będzie udział wielu znakomitych gości z kraju i zagranicy, 2500 członków rodzin oraz ponad 2000 wolontariuszy – cudownych ludzi o gorących sercach.

Dyscypliny sportowe podczas Igrzysk:

  • Koszykówka zunifikowana
  • Lekkoatletyka
  • Tenis ziemny
  • Piłka nożna 7 osobowa kobiet
  • Tenis stołowy
  • Bowling
  • Jazda szybka na wrotkach
  • Trójbój siłowy
  • Badminton

Sportowe zmagania specjalnych olimpijczyków toczyć się będą w obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, COS Torwar, Rodzinnego Centrum Rozrywki Hulakula, Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji – Hala Arena, Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej i AM Tenis.

WOLONTARIAT

Do pomocy w organizacji Igrzysk wciąż rekrutowani są wolontariusze. Każdy chętny do udziału w tej wspaniałej imprezie sportowej może wejść na stronę www.wolontariat.warsaw2010.pl, gdzie uzyska bardziej szczegółowe informacje, jakiego rodzaju pomoc będzie potrzebna organizatorom. Tam też można dokonać rejestracji on-line.

FORUM RODZINNE

Zapraszamy wszystkie rodziny naszych zawodników na Igrzyska. Jeśli chcesz wziąć udział w Forum Rodzinnym lub po prostu pokibicować i zwiedzić Warszawę,   zarejestruj się na stronie http://www.nonsport.warsaw2010.pl/ Wybierz odpowiedni dla siebie formularz zgłoszeniowy, a w przypadku pytań pisz -  families@elios2010.pl luba.bialek@elios2010.pl.

Czekamy na Ciebie i Twoich przyjaciół! Przyjedźcie na Igrzyska!

Więcej informacji znajdziecie też na linku z tytułu: http://www.warsaw2010.pl/pages/intro.php

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...