2010.12.20–NAGRODY 2010 od www.zespoldowna.info przyznane!

grudzień 20, 2010 by
Kategoria: Konkurs, Wydarzenia

Nie stać nas jeszcze na Galę Uśmiech i już tego żałuję. Grześ i Ja już drugi raz postanowiliśmy przyznać nagrodę ludziom, którzy wnieśli istotny wkład w życie naszej strony i ludzi z zespołem Downa w Polsce.

Wybór: z jednej strony wydaje się prosty, z drugiej strony to już tysiące ludzi których znamy i podziwiamy. Zdecydowanie łatwiej było nam podjąć decyzję w ubiegłym roku. Analizując go bardzo wnikliwie postanowiliśmy WYRÓŻNIĆ NASZYM DRZEWEM SZCZĘŚCIA:

DSC04090

RODZINĘ Z BIAŁEGOSTOKU czyli Grażynkę i jej wspaniałe dzieci za to, że potrafią chcieć i robić rzeczy niezwykłe. Film o Małgosi autorstwa Sióstr wzbudził zainteresowanie zespołem Downa jako problemem w telewizji, społeczeństwie w  kraju i za granicą. Stał się ŁAMACZEM wyobrażeń i barier. Potem Olimpiada. Wszystko stało się to tak szybko, niezwykłe i wspaniałe.

ANIA ZARĘBA, cichy bohater tego roku. Ja pasjonowałem się cały rok wspaniałymi osiągnięciami edukacyjnymi osób z zespołem Downa na całym świecie. Nie wierzyłem, że w Polsce jest to możliwe. ANIA dzięki wielkiej pracy, dzięki wsparciu swojej rodziny,  w 2010 roku ZDAŁA MATURĘ z wynikiem 4,2 i dostała się na studia ekonomiczne Uniwersytetu Krakowskiego! Obok takiego wysiłku nie można przejść obojętnie!

DOWNTOWN! Wszystko zaczęło się od Oiko i jego pomysłu, ale to PIOTR ŚLIWOWSKI  Z PRZYJACIÓŁMI zrobił coś, co zmieniło perspektywę postrzegania osób z zespołem Downa, a teraz jedzie z DOWNTOWN do Nowego Jorku!

WAM WSZYSTKIM GRATULUJEMY I PODZIWIAMY WAS ZA TO CO ZROBILIŚCIE!

Grześ, Jarek

image

Komentarze

Liczba komentarzy: 4 do “2010.12.20–NAGRODY 2010 od www.zespoldowna.info przyznane!”
 1. trigo pisze:

  Rodzinka z Białegostoku, w chwilowo szpitalnie uszczuplonym składzie dziękuje za wyróżnienie, choć sie zastanawia za co to wyróżnienie, bo zna wiele wiele osób fantastycznych i fantastycznie uszczęśliwiających innych ludzi.
  Ale radość jest! I to jaka!
  Pozdrawiamy i dziękujemy!

 2. basia pisze:

  Gratuluję wszystkim Laureatom za to, co robią dla nas wszystkich, jak przełamują stereotypy i burzą mury między ludźmi.

 3. Anna Zaręba pisze:

  Serdecznie dziekuję za przyznaną mi nagrodę. Jest ona dla mnie zaskoczeniem .Bardzo się cieszę ,że dostrzeżono moją pracę i osiągnięcia.Zycze wszystkim osiagania jak najlepszych wyników w rehabilitacji.Pozdrawiam. Anna Zaręba.Dębica .

 4. jarek pisze:

  A ja Aniu powtórzę: weszłaś na Mont Everest i tego nikt już Ci nie może zmienić! Teraz wszyscy patrzą i podziwiają, jak tego dokonałaś.
  Gratuluję jeszcze raz!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...