2019.03.23 – ankieta żywieniowa

Marzec 23, 2019 by
Kategoria: Wydarzenia

Dzień dobry Panie Jarku!
Jesteśmy studentkami V roku farmacji na Uniwersytecie Medycznym im.Piastów Śląskich we Wrocławiu. Piszemy do Pana w związku z naszą pracą magisterską. Zajmujemy się analizą żywieniową u dzieci z Trisomią chromosomu 21. Chcemy zbadać korelacje wynikające ze sposobu żywienia (uwzględniając zaburzenia metabolizmu u osób z tą chorobą), a wspomaganiem rozwoju psychomotorycznego. Badania są prowadzone pod opieką lekarza endokrynologii dr hab. Ewy Barg oraz doktor dietetyki Joanny Pieczyńskiej. Każda ankieta będzie z nimi omawiana i oceniana.

Badanie składa się z dwóch części: ankieta i 3 dniowy wywiad żywieniowy. Na jego podstawie analizujemy zawartość wszystkich składników odżywczych w diecie.
Ankieta nie należy do najkrótszych – to dlatego że chcemy zająć się tym tematem kompleksowo.
Zwracamy się do Pana z prośbą o udostępnienie ankiet w środowisku rodziców. Same nie jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego z nich. Wiemy, że od długiego czasu zajmuje się Pan różnymi działaniami dla dobra dzieci z Zespołem Downa. Mamy nadzieję, że wyniki naszych badań i analiz również przyczynią się do budowania kompleksowej opieki osób z tą chorobą.
Ankieta: jest dostępna pod tym linkiem w ankietach Google Online
Link: https://goo.gl/forms/HVZGquzIbptJCyr52

Wywiad żywieniowy: proszę odesłać wypełniony plik word (można ewentualnie wysłać skan)

Jeśli zgodzi się Pan udostępnić nasze ankiety, proszę poinformować rodziców, że otrzymają wyniki analizy swojego dziecka, jeżeli podadzą w jej treści swojego maila we wskazanym miejscu, ponieważ ankiety są anonimowe.

Z wyrazami szacunku,

Paulina Dudzińska i Maja Kłobus

Przykładowy wywiad żywieniowy

image

Wzór zapisu

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...