2019.04.01 – Zebranie Stowarzyszenia Razem

Kwiecień 1, 2019 by
Kategoria: Wydarzenia

Maja zaprasza na spotkanie wszystkich rodziców dzieci z zespołem Downa na Walne Zebranie Członków.

ZAPROSZENIE

W imieniu Zarządu Dolnośląskiego Stowarzyszenia NA Rzecz Osób z Zespołem Downa „ RAZEM” zapraszam serdecznie na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 10 kwietnia 2019 roku o godzinie 17.30 w sali szkoleniowej Europrofes przy ul. Ofiar Oświęcimskich 17 we Wrocławiu.

Walne Zebranie poświęcone będzie głównie sprawozdaniu z działalności za 2018 rok oraz wybraniu nowych władz stowarzyszenia.

W tym roku, odpowiadając na liczne prośby rodziców o ciekawe wykłady dotyczące rehabilitacji dzieci, postanowiliśmy połączyć zebranie walne z wykładem nt. Integracji sensorycznej dla dzieci z zespołem Downa.

17:30 – 18:00 zebranie walne

18:00 – 19:00 – wykład „Integracja sensoryczna dla dzieci z zespołem Downa”.

Wykład poprowadzi  Pani Beata Ganczarczyk, która jest neurologopedą i certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej.

Pracowała we wczesnej interwencji w Szpitalu im.J.Korczaka,  w Stowarzyszeniu „Tęcza”, w Przychodni Multi-Med, w przedszkolach i w szkole z oddziałami integracyjnymi

Cechuje ją holistyczne spojrzenie na problemy związane z prawidłowym rozwojem dzieci.

W terapii wykorzystuje m.in. elementy masażu Castillo Moralesa oraz terapię taktylną i terapię ustno-twarzową Swietłany Masgutowej, metodę symultaniczno-sekwencyjną, kinezjologię edukacyjną i wiele innych, dopasowując wiedzę i doświadczenie  do indywidualnych potrzeb dziecka.

Na spotkaniu chciałaby zapoznać Państwa z zagadnieniami rozwoju psychoruchowego dziecka od jego urodzenia do wieku szkolnego i pokazać, w jaki sposób wady wymowy, problemy emocjonalne szkolne niepowodzenia itd. mogą wiązać się z takimi pozornie trywialnymi problemami jak to,  że dziecko nie lubi obcinania paznokci czy mycia głowy lub trudniej niż rówieśnicy uczy się jazdy na rowerku.

Postara się również odpowiedzieć na Państwa pytania i rozwiać choć część wątpliwości.

Maja Tomanik

KRS : 0000055381

Dolnośląskie Stowarzyszenie 
na Rzecz Osób z Zespołem Downa "Razem"

http://www.stowarzyszenie-razem.org/

ul. Syrokomli 30/2,
51-141  Wrocław

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...