6 osób z ZD będzie pracować w brytyjskim parlamencie

luty 14, 2024 by
Kategoria: Moja praca, mój dom

1

https://www.learningdisabilitytoday.co.uk/news/parliament-welcomes-six-employees-with-downs-syndrome-into-new-roles/

Czytam artykuł o programie DSA o nazwie WorkFit. Ja przetłumaczyłbym to jako gotowy do pracy. Jestem pod wrażeniem jak świetnie angażuje osoby z ZD do pracy i wskazuje, że mogą one w niej się odnaleźć. Czym jest WorkFit?

Program WorkFit działa na terenie Anglii i Walii i od jego powstania w 2011 r. cieszy się dużym powodzeniem – 92% osób objętych programem zachowało pracę.
DSA twierdzi, że 87% kandydatów podjęło płatną pracę w ramach szeregu oferowanych przez nią formatów, w tym pracy zarobkowej, staży na czas określony, staży wspieranych, praktyk zawodowych i wolontariatu.
WorkFit działa bez potrzeby korzystania z trenerów pracy lub innych zewnętrznych interesariuszy, korzystając z systemu „buddy” w miejscu pracy. To znacznie zmniejsza koszty ogólne i zapewnia pracownikom bardziej organiczną i typową ścieżkę kariery, która może pomóc zmniejszyć ich niepokój związany z różnymi umiejętnościami.
Takie podejście wspiera kluczowy cel DSA, jakim jest rozwój zrównoważonej i znaczącej pracy.

Teraz w programie pojawia się 6 osób z ZD, które trafia do parlamentu brytyjskiego. Będzie pracować w cateringu, przy pracach asystenckich. Dla mnie to niesamowity sukces i oby tak było w innych krajach. Życzę tego też dla nas w Polsce

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...