Aborcja ze względu na Zespół Downa jest dopuszczalna…

Lipiec 8, 2016 by
Kategoria: U przyjaciół

Po fali decyzji poszczególnych Stanów USA (Dakota Północna, Indiana) o wprowadzeniu zakazu aborcji ze względu na zespół Downa płodu, mamy ruch ze strony zwolenników Prawa Kobiet. I tak w Indianie te prawo zostało obecnie zaskarżone ze skutkiem, pozostawiającym decyzję, co do aborcji kobietom. Wolność obywateli i równouprawnienie tutaj ma zdecydowanie najważniejszą rangę.

Organizacje katolickie się burzą, ale Amerykański Sąd Najwyższy kategorycznie stwierdza, że prawo KOBIETY DO PODEJMOWANIA DECYZJI O JEJ CIAŻY JEST TUTAJ NAJWAŻNIEJSZE…i mam wrażenie, że to jest najlepsze z perspektywy demokracji i wolności dla wszystkich obywateli.

"The United States Supreme Court has stated in categorical terms that a state may not prohibit any woman from making the ultimate decision to terminate her pregnancy before viability," according to judge Tanya Walton Pratt, as per Christian Today. Pratt added that the law is in conflict with the rights of women to end her pregnancy before its viability.

http://www.parentherald.com/articles/53339/20160707/indiana-court-stops-law-prohibiting-abortion-fetuses-down-syndrome.htm

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Aborcja ze względu na Zespół Downa jest dopuszczalna…”
  1. Michał N pisze:

    Ciekawe jak sąd interpretuje przypadek jeżeli ojciec nie chce aby matka zabiła dziecko. Czy matka ma prawo decydować o jego życiu? zgodnie z wykładnią sądu “Wolność obywateli i równouprawnienie tutaj ma zdecydowanie najważniejszą rangę” W tym Przypadku liczy się tylko wolność matki (nie ma mowy o wolności ojca i o najważniejszej wolności, wolności poczętego dziecka. Nie oszukujmy się ale dziecko w łonie matki nie chce aby ktoś wtargnął w jego bezpieczne miejsce i szczypcami wyciągał kawałek po kawałku. Nikomu z nas takie traktowanie nie będzie odpowiadało.
    Zresztą uważam że gdyby ojciec dziecka stanął na wysokości zadania czyli wziął odpowiedzialność za poczęte życie i chronił rodzinę przed zagrożeniem w tym przypadku nie przed smokiem czy będą złoczyńców jak miało to miejsce w średniowieczu:) ale właśnie przed aborcją. Daje głowę że o wiele mniej byśmy gadali dziś o aborcji albo problemu nie byłoby wcale. Niestety ale mężczyźni są winni tej sytuacji ponieważ schowali głowę w piasek i łatwiej uciekać od wyzwań i problemów niż stawić im czoła i podjąć obowiązki do których jesteśmy stworzeni. Oddaliśmy w imię źle pojmowanej wolności życie naszych dzieci o które powinniśmy walczyć nawet z matkami które chcą to życie nam odebrać.

  2. magda pisze:

    Michał N: I to jest właśnie bardzo istony GŁOS W SPRAWIE!!! gdy w czasie ciązy proponowano nam takie rozwiązanie (które ze względów śwatopoglądowych i tak w ogóle nie wchodziło w grę) zaczeliśmy się zastanawiac nad rolą OJCA właśnie w takiej sytuacji. Decyzja o zakonczeniu życia człowieka ze względu na trudniejsze zadania (choć wage trudnośći trudno obiektywnie ocenić) przecież nie może tylko zależeć od MATKI! gzie wtedy jest ojciec, który powinien ją wspierać. Dlaczego zwalnia się go od odpowiedzialności?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...