BAJKI, które się sprawdzają: “Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś”

wrzesień 11, 2014 by
Kategoria: Książki edukacyjne

Dostałem w czasie wakacji książeczkę z Bielska Białej od mamy Kostka, chłopca z ZD. Popatrzyłem na nią i bardzo mi się spodobała…ale postanowiłem ją sprawdzić w akcji: początek roku szkolnego. Dziś jestem gotowy o niej napisać!

“Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś”

image

 

image

http://bajki-anki.blogspot.com/2014/03/kazdy-ma-cos-czego-nie-ma-inny-ktos.html?m=1

“…gdy czytałam dzieciom książkę, którą dostałam od Pana, co rusz słychać było komentarze: “O to tak Jaś”, “O to tak jak Zuzia i Oliwka”. Dzieci z ciekawością słuchały i dopytywały się znaczenia tekstu. Uważam, że książka z perspektywy wprowadzenia dzieci z ZD do klasy jest świetna i bardzo przydatna i poleciłabym ja jako obowiązkową.”

Czy powinien o niej cos napisać więcej? Chyba nie, ta opinia nauczyciela jest najlepszą rekomendacją. Polecam Wam wszystkim, a do zdobycia jest u Gosi http://www.wielkie-serce.pl/

image

Komentarze

1 Komentarz do “BAJKI, które się sprawdzają: “Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś””
  1. gosia pisze:

    Dzięki Jarku za tę bardzo przychylną recenzję. Bardzo mnie ona ucieszyła, bo to oznacza, że moja praca nie poszła na marne. Dodam tylko, że w szkołach publicznych, gdzie nie ma dzieci z ZD, książeczka też się bardzo dobrze sprawdza podczas lekcji o niepełnosprawności, które są w programie. Z jednej ze szkół dostałam nawet listy do Kostka, a fragment jednego z nich (od ucznia klasy 3) przytaczam , bo świadczy o tym, że dzieci dobrze zrozumiały przesłanie książeczki (pisownia oryginalna) :
    “(…) Uważam, że nie powinieneś się przejmować swoją innością. Jesteś fajnym i zabawnym kolegą, a twoje serduszko jest o jeden chromosom lepsze od innych. Każdy kto miał możliwość cię bliżej poznać napewno to zauważył (…)”
    Pozdrawiam :)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...