“Chcesz jeść to biegnij”… motywacja kluczem

Listopad 12, 2020 by
Kategoria: Sport

To są słowa Taty Filipa, który przebiegł  ultramaraton. Moje to: “chcesz jeść ciastka, to idziesz na szczyt” i jakoś najtrudniejszy szczyt jest do zdobycia.

Piszecie mi dobre słowa o ultramaratonie, ironmanie zdobytych przez wspaniałych sportowców…i pytacie się jak to możliwe?

Odpowiedź jest banalna: MUSI BYC MOTYWACJA.

Popatrzcie na koszulkę Chrisa: 1% każdego dnia. TO JEST MOTYWACJA, za którą stoi nagroda.

https://www.zespoldowna.info/ironman-zrobiony.html

Każde dziecko ma predyspozycje do uprawiania określonych sportów. Jeżeli zapomnimy na chwilę o zespole Downa, to widać po budowie ciała, chęci, sprawności w określonym kierunku, predyspozycje do czegoś. Jeżeli są ukryte należy zacząć od tego co jest osiągalne najbardziej czyli pływanie, spacery, bieganie, gimnastyka, karate tradycyjne i rowery.

Dzieci z ZD też są w stanie osiągać wyniki w sporcie. Tylko ta motywacja i no i wsparcie w postaci: diety i suplementów, które wzmocnią komórkę w trakcie wysiłku fizycznego. Wydaje się to proste. Jednak jest jedno ALE.

Największą barierą w tym względzie jest jednak nie chęć, motywacja naszych bohaterów, ale zdrowie nasze i nasza motywacja. Dziecko z ZD może zrobić to tylko z nami. Jeżeli nam się nie chce, jesteśmy zmęczeni to jak ma to wyjść?

UWAGA: zdrowie dziecka może być zdrowiem rodzica. Jeżeli to się uda zestroić to będzie największy sukces na miarę ULTRAMARATONU FILIPA bo zrobiony wspólnie dla zdrowia wszystkich. Polecam

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...