EDSA…Chorwacja, Norwegia, Rosja

marzec 14, 2019 by
Kategoria: 2019

Dzisiaj kolejna porcja informacji o tym jak tegoroczne hasło WDSD 2019 jest postrzegane w innych krajach. “Leave no one behind”, nie zostawiaj nikogo w tyle!

Chorwacja

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-croatia/

image

Chorwacja pokazała dwójkę 3 latków, które stały się pierwszymi modelami w Chorwacji. Wskazują w tej aktywności, że prezentacja i obecność osób z ZD na pokazach, w czasopismach pozwala na na rozwój ich samych, jak i na oswojenie się z tematem ZD.

Norwegia.

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-norway/

image

Muszę przyznać, że to co zaprezentowała Norwegia zrobiło na mnie wrażenie. Twarzą tego kraju jest Marte, która ma 36 lat. Jest w pełni samodzielną osobą, mającą swoje mieszkanie i to co robi wrażenie: napisała 2 książki: “Chcę żyć” oraz “Nie interesuje mnie kim jesteśmy”. Jest aktorką i autorką sztuki w której brała udział. I o Marcie wciąż można pisać, że jest aktywistką, modelką i przede wszystkim przykładem dobrego życia.

Rosja

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-russia/

image

W Rosji podkreśla się przełom. Dla wielu jest on niezrozumiały, bo nie wiedzą jak wyglądało życie osoby z ZD w Rosji jeszcze niedawno. Ten przełom to oprócz edukacji, przede wszystkim możliwość wyjścia osób z ZD z domu, by razem spędzić czas w muzeum chociażby.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...