EDSA…Portugalia, Wielka Brytania, Czechy, Szwajcaria, Włochy,

marzec 19, 2019 by
Kategoria: 2019

Kolejna porcja wiadomości z EDSA. Warto po nie sięgnąć.

Portugalia

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-portugal/

image

Maria Alba pracuje w słynnym Science Center.Dla niej praca jest szczęściem i jest dumna, że może pracować, że ma tam przyjaciół. Praca daje jej możliwość bycia niezależną. Podróżuje, dojeżdża do pracy sama…i chce to robić bo jest częścią zespołu.

Wielka Brytania

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-great-britain/

image

The Down’s Syndrome Association’s DSActive programme jest czymś czym chwali się Wielka Brytania. Jest to program aktywizacji osób z ZD poprzez zaangażowanie ich i tych programów jest kilka, bilard jest jednym z nich.

Czechy.

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-czech-republic/

image

Czechy też stawiają na sport. Dla nich pływanie, narty, kręgle są tymi dyscyplinami w których osoby z ZD mogą brać udział, także w ramach Olimpiad Specjalnych.

Szwajcaria

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-switzerland/

image

Wszyscy razem!
Chiara od jedenastu lat bierze udział w zajęciach sportowych ze swoją grupę. Jest dla niej to ważne, gdyż nie tylko rekordy jakie bije są czymś wielkim, ale chociażby taka uroczystość jak ta: jej 14 urodziny, obchodzone wspólnie.

Włochy

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-italy-coor-down/

image

Alberto pochodzi z małego miasta Cava dei Tirreni (South Italy). Jest aktorem i uczęszcza do szkoły aktorskiej od momentu gdy miał 3 lata. Jest to miejsce, gdzie nie liczą się chromosomy, gdyż każdy tutaj ma szansę zrealizować swoje marzenia…tak jak to zdjęcie z komedii Luigi Pirandello…a potem pizza z przyjaciółmi z zespołu.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...