ELIOS 2010 – Kinga Baranowska zabiera flagę na szczyty Himalajów

wrzesień 16, 2010 by
Kategoria: Filmoteka

Jak ważny jest ELIOS, już o tym mówiłem, a najwięcej i najlepiej mówił TATA KUBY! Cieszę się, że taka inicjatywa jest i biorą w niej prawdziwi ludzie tacy jak chociażby wspaniała himalaistka KINGA BARANOWSKA!

Komentarze

Liczba komentarzy: 5 do “ELIOS 2010 – Kinga Baranowska zabiera flagę na szczyty Himalajów”
 1. Tata Kuby pisze:

  Pani Kinga Baranowska
  Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to po to, aby stać się kimś lepszym-powiedział Walter Bonatti.
  Zrobiła Pani dla nas bardzo dużo tak pięknie mówiąc o nas i niosąc flagę Olimpiad na K2. Jeżeli, kiedyś spróbuje Pani raz jeszcze to proszę pamiętać o tych wielu niezgrabnych zaciśniętych kciukach i sercach, które kochają tak jak żadne inne. Kibicujemy i kochamy Panią teraz i kiedy znowu podejmie Pani próbę.
  Kuba i jego tata

 2. Tato Kuby pisze:

  Minęły cztery lata od ELIOS w Warszawie i jesteśmy po kolejnych zawodach europejskich w Anwerpii. Zawsze tak samo piękne i wzruszające uroczystości otwarcia i zamknięcia, zapalenie znicza, udział postaci Olimpiad , przemówienia znanych polityków i aktorów i oprawa artystyczna. Wspaniały wizerunek nad którym pracują specjaliści . Nikt nie zastanawia się, że nigdy nie widział nawet ogłoszenia o zawodach regionalnych w swoim mieście i myśli , patrząc na polską reprezentację, że w naszym kraju sport niepełnosprawnych intelektualnie jest świetnie rozwinięty. A naprawdę go nie ma.
  Codzienność niepełnosprawnych zawodników w Polsce jest zupełnie inna, niż kształtowana. Tak samo jak w innych sferach życia tylko rodzice mogą ją zmienić. Nie sądzę jednak, aby było to możliwe w ramach programu rodzinnego Olimpiad Specjalnych.
  Tato Kuby

 3. Tato Kuby pisze:

  Wspaniali ludzie , którzy wtedy pewnie myśleli, że pomagają swoim udziałem prawdziwemu sportowi służącemu niepełnosprawnym . A gdzie ten sport?
  Tato Kuby

 4. Tato Kuby pisze:

  Dwoje ludzi, Pani Kinga i sportowiec z ZD, wspólny cel to Himalaje . Tylko inne dla każdego z nich. Dla kogo trudniejszy, czy łatwiej zdobyć górski, niedostępny szczyt, czy znaleźć prawdziwy sport w Polsce człowiekowi z zespołem Downa.
  Tato Kuby

 5. Tato Kuby pisze:

  17 000 zawodników i 500 sekcji to olimpiady specjalne w Polsce wg TVP Info – tak ogłoszono w niedzielnych wiadomościach. A zaraz potem jak Donald Tusk kłamie. Żródło informacji?
  Ale od wczoraj szukam ich w pobliskich miastach i nie ma. No i czekam na odpowiedź z TVP Info.
  Tato Kuby

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...