Fleksja z Metody Krakowskiej

Pojawiła się nowa pomoc dydaktyczna pomagająca w prowadzeniu zajęć z zakresu metody krakowskiej.

image

http://www.centrummetodykrakowskiej.pl/97,7,oferta,fleksja-komplet.htm

„Fleksja – postacie” to pomoc przeznaczona do badania poziomu opanowania prawidłowej odmiany rzeczowników przez przypadki i ćwiczeń utrwalających użycie form fleksyjnych. Materiał językowy został dobrany według centrów zainteresowań dzieci w wieku przedszkolnym a przedstawione na obrazkach sytuacje są im bliskie i mają zachęcać do tworzenia wypowiedzi.

Autorem pomocy jest Asia Łozowicka-Zimny, logopeda pracujący zgodnie z metodą krakowską. Na komplet składają się dwa zestawy:

Pierwszy zestaw składa się z 40 obrazków podzielonych na 8 serii. Każda z nich została tak skonstruowana, by możliwe było ćwiczenie odmiany 8 rzeczowników w następujących przypadkach: mianownik, dopełniacz, celownik, biernik, narzędnik, miejscownik. Dobór obrazków ma umożliwić ćwiczenie rodzaju męskiego i żeńskiego. Obrazki przedstawiają następujące postacie:

  1. mama

  2. tata,

  3. dziewczynka,

  4. chłopiec,

  5. babcia,

  6. dziadek,

  7. kot,

  8. małpa.  

Drugi zestaw zestaw składa się z 36 obrazków podzielonych na 8 serii. Każda z nich została tak skonstruowana, by możliwe było ćwiczenie odmiany 8 rzeczowników w następujących przypadkach: mianownik, dopełniacz, biernik, narzędnik, miejscownik a także w przypadku dwóch rzeczowników (lalka i miś) również w celowniku. Dobór obrazków umożliwia ćwiczenie rodzaju męskiego, żeńskiego i nijakiego. Występują również dwa rzeczowniki w liczbie mnogiej.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...