Jestem dumny z mojego syna!

grudzień 27, 2018 by
Kategoria: Rodzeństwo

W Wigilię przyszła ta informacja: mój syn Iwo doczekał się publikacji naukowej w Nature dotyczącej leukemii. Byłem, jestem i mogę być dumny z Iwa, że udało mu się wziąć w tym udział, w zakresie jakim chciał. Synu teraz noszę głowę trochę wyżej!

image

https://www.nature.com/articles/s41375-018-0342-3

Tytuł pracy ”Nawracająca aktywacja mutacji STAT5B N642H w nowotworach mieloidalnych z eozynofilią”. Zawsze będę wspominał jak w trakcie pracy nad kodami źródłowymi do analizy danych, Iwo tłumaczył mi o co tutaj chodzi…pomimo wielu wysiłków z jego strony pamiętam tylko to: analizując dane wychwycił pewną powtarzalność na nowym polimorfizmie do tej pory nie opisanym w literaturze, a występujący w rakach krwi. Drugą rzecz jaką zapamiętałem, to że olbrzymie znaczenie miał program 100 000 DNA jaki uruchomiła Wielka Brytania, jako jedna z pierwszych na świecie w latach 2011-2013, a o którym dziś myślimy w Polsce, że dobrze by było by zaistniał.

I to mi wystarcza. Jestem z niego dumny, że potrafi zdobywać sam, swoje Himalaje. Synu jestem dumny z Ciebie!

Komentarze

Liczba komentarzy: 4 do “Jestem dumny z mojego syna!”
 1. Emilia pisze:

  Wow! Gratulacje! :)

 2. kobaslaksa pisze:

  jaki ojciec taki syn nabiera w waszym przypadku nowego znaczenia :) gratulacje!

 3. Can pisze:

  W moim znaczeniu: ciężka praca i odrobina szczęścia powoduje, że odnosi się sukces. Te dwa elementy muszą zaistnieć. Owszem ten pierwszy można wynieść z domu, ale głównie kształtuje się to samodzielnie. Sukces człowieka zależy od tego jak umiesz się znaleźć ze swoimi zasobami w rzeczywistości w jakiej żyjesz.Iwo to umie i to mnie cieszy.

 4. basia pisze:

  Wielkie gratulacje dla Was, ale przede wszystkim dla Waszego Iwa! Brawo!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...