"Jewel" Farrah Fawcett

kwiecień 29, 2010 by
Kategoria: Filmoteka

“Ma szansę na dwa lata życia. Jest mongołem, idiotą którego trzeba oddać do instytucji.” – tak zaczyna się film, gdzie Farrah Fawcett dowiaduje się, ze urodziła córeczkę z ZD.

1

…ale pomimo kruchych perspektyw, ona decyduje się żyć i wychować dziecko. Pomimo tego, ze ma 5tkę zdrowych dzieci, ma 40 lat, są lata 40te w USA szuka szczęścia i…znajduje.

Ten przepiękny film, z nieżyjącym już “Aniołkiem”, jest opisywany jako kluczowy, telewizyjny film, pokazujący uczucie rodziny do dziecka z ZD. W Polsce pojawiał się pod tytułem “Nierówna walka” i pokazywany wielokrotnie w telewizjach różnych, ale chyba wciąż niepamiętany, a warto.

A tak recenzują ten film gazety telewizyjne:

Jewel (Farrah Fawcett) wraz z mężem Lestonem (Patrick Bergin) i czworgiem dzieci mieszkają w rolniczym stanie Mississippi. Wkrótce okazuje się, że kobieta spodziewa się kolejnego dziecka. Na świat przychodzi córeczka – Brenda Key. Po kilku miesiącach rodzice orientują się, że niemowlę nie rozwija się jak inne dzieci. Po przeprowadzonych badaniach, lekarze zajmujący się dziewczynką stawiają diagnozę – zespół Downa. Radzą, aby Jewel oddała córkę do specjalnego zakładu, inaczej dziecko będzie dla niej zbyt dużym obciążeniem. Jewel nie zgadza się jednak na takie rozwiązanie i zabiera małą do domu. Poświęca jej cały swój czas i uczucie. Tym samym zaniedbuje rodzinę. Po upływie kilkunastu latach Jewel zdaje sobie sprawę, że jej nadopiekuńczość źle wpływa na rozwój szesnastoletniej już dziewczyny. Okazuje się również, że pozostałe dzieci i wnuki potrzebują jej opieki i uczucia. Jewel musi podjąć trudną decyzję w swoim życiu…

Film jest dostępny na DVD, a poniżej trailer z tego filmu:

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...