Jonny Peay idzie na studia na uczelni Utah State University.

Marzec 21, 2018 by
Kategoria: Edukacja

Ja się zgadzam, że dziś system edukacji jest najtrudniejszym mechanizmem, który mógłby spełniać wszystkie nasze oczekiwania. jest on bez względu czy nam się to podoba, czy też nie POCZĄTKIEM INTEGRACJI osób z zespołem Downa. Jest początkiem oswajania dwóch rzeczywistości z sobą, choć nie jest to łatwe…wciąż to MIEJSCE POCZĄTKU.

Jonny Peay 22 letni chłopak z zespołem Downa idzie na Uniwersytet by ukończyć kurs specjalnie dla niego przygotowany.

https://aggieselevated.usu.edu/

image

“WSPIĄĆ SIĘ WYŻEJ” jest programem edukacyjnym włączającym osoby z niepełnosprawnością do systemu funkcjonowania wszystkich studentów Uniwersytetu. Doświadczają zatem nie tylko przyjemności wspólnego funkcjonowania w ramach różnych programów rozwijania swoich zainteresowań, ale także biorą udział w samodzielnym życiu w kampusie i edukacji oczywiście. Dla wielu ten program to wciąż doskonalenie kwestii podstawowych, jak rozumienie czytania i pisania. Jednak przez 2 lata samodzielnego życia w kampusie uczelnianym, uczą się przede wszystkim przygotowania do dorosłości i samodzielności, czego nie są w stanie otrzymanie od rodziny.

Program ma wszechstronny system wsparcia na różnych poziomach. Jego celem jest INTEGRACJA poprzez wspólną edukację na polach, gdzie zainteresowania i pasje pozwalają spotkać się wielu ludziom.

https://aggieselevated.usu.edu/supports/index

image

Dla Jonny’ego będzie to pierwsze wymagające tak dużej samodzielności doświadczenie. To będzie pierwsze tak jednoznaczne wejście w świat bez rodziców. To będzie edukacja.

 

image

https://www.deseretnews.com/article/900013301/utah-man-with-down-syndrome-defies-expectations-headed-to-utah-state-university.html

Dla mnie jest to program, który łączy życie, z integracją i wsparciem. W USA już setki osób z zespołem Downa bierze udział w tak przygotowanych programach edukacyjnych. Jest on kluczową wartością wspierającą rozwój osób z ZD, które są do tego przygotowane, ale jest też procesem OSWAJANIA społeczeństwa z innością. To jest INTEGRACJA.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...