KONSTELACJA 21

luty 3, 2021 by
Kategoria: U przyjaciół

Konstelacja 21 się tworzy. Oto co dostałem od Kobasa.

KONSTELACJA 21 – to grupa dla wszystkich, którzy działają na rzecz osób z zespołem Downa – Stowarzyszeń, Fundacji, Aktywistów Lokalnych, a także osób aktywnych, ale nie zrzeszonych. Grupa dla tych, którzy działają lokalnie, ale myślą globalnie i przyszłościowo.

To grupa, na której szybko możemy się wymienić informacjami przydatnymi w realizacji naszych planów i działań, żeby łatwiej i piękniej żyło się nam i naszym dzieciakom z zespołem Downa w Polsce. Jest dużo do zrobienia, a każdy z Was po latach doświadczeń widzi nie tylko problemy, ale też wie jak można je rozwiązać! To cenne.

Tematów do dyskusji i zmian jest cała masa: edukacja, praca, mieszkania treningowe, zakładanie przedszkoli i szkół, współpraca z instytucjami, terapeutami, lekarzami, stworzenie protokołu medycznego. Do grupy nie będą przyjmowane osoby postronne, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie dyskutować.

Najpilniejszym i najbardziej realnym do zmiany tematem wydaje  się być zmiana w orzecznictwie. Wiemy, że obecni politycy coś już przebąkiwali o uregulowanie spraw związanych z orzekaniem o niepełnosprawności http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1175267

Jeśli nie stworzymy grupy, która przekona polityków, że trzeba, że warto to zrobić dla zD -  to na kolejne zmiany będziemy musieli czekać kolejne lata! Nie spóźnijmy się. A jeśli to się nam uda to kolejne sprawy też.

Kilkanaście lat temu wiele udało się zmienić rodzicom autystów. Zebrali się i przekonali polityków z poprzedniego rozdania do zmian. Dziś my mamy taką szansę. Nie zmarnujmy jej.

Do tej pory każdy z nas działał oddzielnie, ale razem możemy więcej. Dla wszystkich tu zaproszonych to nie tylko fantazja i natchnienie, ale wiele lat ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że KONSTELACJA 21 – jako grupa nieformalna będzie w przyszłości liderem zmian. W końcu to od nas zależy przyszłość nas samych i naszych dzieciaków, zmieniamy ją każdego dnia.

https://www.facebook.com/groups/423338675766539/

image_72192707

Komentarze

1 Komentarz do “KONSTELACJA 21”
  1. Tato Kuby pisze:

    Zostanie stworzona koalicja i co dalej?
    Tato Kuby

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...