Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych … pozdrowienia od Oli,Dominika, Tomka i Sebastiana z Rodzicami.

Październik 29, 2018 by
Kategoria: Sport

Czytam, czytam i nie chce mi się uwierzyć, że taki projekt mógł powstać. Zrobił na mnie wrażenie i cieszę się, że mogę poinformować Was o takim przedsięwzięciu, to dla mnie zaszczyt.

“Witam  :)

Chciała bym przybliżyć Wam naszą – jak nam się wydaje – wspaniałą inicjatywę.

W dniach 14-21.03.2019 r. w Abu Dhabi / Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) obędą się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.Olimpiady Specjalne to organizacja sportowa trenująca osoby niepełnosprawne intelektualnie.

tak dla przybliżenia rangi tej imprezy to mamy :

- Igrzyska / Olimpiada – dla osób pełnosprawnych

- Igrzyska Paraolimpijskie – dla osób niepełnosprawnych fizycznie

- Igrzyska Olimpiad Specjalnych – dla osób niepełnosprawnych intelektualnie

Powstał projekt aby wysłać na te Igrzyska czwórkę niepełnosprawnej młodzieży (dwoje jest z zespołem Downa) – aby zobaczyli tak wielką wspaniałą imprezę sportową, aby zasmakowali w tym co mogą osiągnąć dzięki treningom, aby poczuli szczęście wygranej ich kolegów i koleżanek z klubu, aby kibicowali w pełni jak tylko ONI potrafią. No oczywiście aby też zobaczyli ten wspaniały – egzotyczny kraj i uwierzyli że należy marzyć bo tylko wtedy mogą marzenia się spełnić.

Za przygotowanie i przeprowadzenie wolontariatu na Igrzyska odpowiada światowa organizacja VOLUNTEERS. Niestety nie miał ona do czynienia jeszcze z tak wyjątkowymi wolontariuszami dlatego poprosiła o pomoc w tej sprawie fundację Zjednoczonych Emiratów Arabskich SEDRA. SEDRA zajmuje się rehabilitacją społeczną osób niepełnosprawnych.

Przyjęli nas bardzo serdecznie w poczet swoich wolontariuszy. I tak okazuje się że zespół Downa to nie ograniczenie, za nim – albo przed – zawsze jest człowiek, który może wszystko, tylko należy mu może bardziej pomóc czy bardziej wesprzeć.

Wolontariusze z Polski (prawdopodobnie jedyni – napewno tak wyjątkowi jedyni) będę pracować w Narodowym Centrum Wystawowym ADNEC w AbuDhabi. Będą najbliżej jak się da przy największych emocjach – będa pomagać podczas ceremonii dekoracji. To wspaniałe – wyjątkowe – cudowne.

Trzymajcie kciuki aby byli dzielni w swojej pracy, aby byli otwarci jak tylko oni potrafią pomimo innego niezrozumiałego języka, pomimo innej kultury.

Damy znać – skontaktujemy się z Wami z AbuDhabi.

pozdrawiamy: Aleksandra, Dominik, Tomasz i Sebastian z rodzicami”

Jeżeli chcecie pomóc im w wyjeździe to polecam Wam wejść na stronę: https://zrzutka.pl/yudu5b

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...