Liana wysłała…informację, że właśnie zaczęły się Wiosenna Olimpiada

kwiecień 20, 2010 by
Kategoria: U przyjaciół

DO TATY KUBY:

TATO KUBY zamiast myśleć jak tu zrobić, należy zrobić to tak jak to Liana robi w Rumuni. Założyła własne OLIMPIADY, skrzyknęła rodziców i dwa razy w roku mają ogólnokrajowe zawody. Na wiosnę najwięcej jest “koni”, biegów i piłki nożnej. Mi się bardzo podobały te konie.

P1040575

To początek ze zniczem…

Mam cichą nadzieję, ze ten obiecany film jakoś do nas trafi :)

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Liana wysłała…informację, że właśnie zaczęły się Wiosenna Olimpiada”
 1. Tata Kuby pisze:

  Myślę, że to zrobiono w Ameryce w roku 1968 i tak wspaniale się rozwinęło na całem świecie powinno dobrze służeć niepełnosprawnym intelektualnie dzieciom również w Rumunii, Albanii, Bułgarii,Polsce i innych krajach. Trudno budować setki małych olimpiad w różnych miejscach. Tego rodzaju działanie wymaga splotu kilku czynników: grupy rodziców z podobną ideą, pomocy specjalistów, aprobaty i zrozumienia władz lokalnych, środków itd. W przeciwnym razie można bić głową w mur, a para pójdzie w gwizdek. Może lepiej skutecznie włączyć się do organizowania zawodów w ramach Olimpiad, ale myślę, że tu problem rozpoczyna się od konieczności poważnych z mian w przepisach i zasadach. Tylko jak to zrobić?
  Tata Kuby

 2. Tata Kuby pisze:

  Czy pytanie o film dotyczy filmu z olimpiady w Irlandii?

 3. Tata Kuby pisze:

  Organizowanie lokalnych ” własnych olimpiad” – zawodów może stać się jednak koniecznością. Może również włączanie niepełnosprawnych intelektualnie zawodników do lokalnych zawodów dla pełnosprawnych sportowców. Udało się to nam zrobić w sierpniu. kiedy Kuba wystartował w konkursie ujeżdżania koni w Sosnowcu, jako jedyny niepełnosprawny. Było super pod każdym względem : został kapitalnie przyjęty przez kibuców, było mnóstwo emocji i kapitalna integracja na wspólnej zabawie po zawodach, no i udany występ Kuby i nagroda specjalna. Stało się to możliwe dzięki zrozumieniu organizatorów zawodów konnych sytuacji chłopca dzielnie trenującego i oczekującego na start w zawodach i za to im dzięki.
  Dla mnie jednak tego rodzaju zastępcze postępowanie nie zapewni tego, co powinny dawać zawodnikowi Olimpiady. Systematycznie trenujacy zawodnik powinien brać udział kilka razy w roku w zawodach, doskonalic swoje umiejętności i nabywać coraz większego doświadczenia w swojej dyscyplinie. Znany termin zblizajacych się zawodów powinien stanowić ważną motywację do treningu. Zawodnik niepełnosprawny powinien mieć poczucie, że jest takim samym zawodnikiem jak zawodnik pełnosprawnych we wszystkich obszarach.
  Marek

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...