List Chrisa Burke z okazji WDSD 2013, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa w szkole!

marzec 11, 2013 by
Kategoria: 2013

Thomas podesłał mi list Chrisa, którym w USA rozpoczyna się kampania z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Rola Chrisa w serialu telewizyjnym była inspiracja dla roli Piotra w naszym polskim serialu KLAN. Dzisiaj jest Chris w USA autorytetem i promotorem wielu inicjatyw dotyczących osób z ZD.

image

http://www.ndss.org/About-NDSS/Newsroom/Recent-News/World-Down-Syndrome-Day-2013/World-Down-Syndrome-Day-in-Your-Community/World-Down-Syndrome-Day-at-School-A-Letter-from-Chris-Burke/

Oto jego przesłanie:

“….Światowy Dzień Zespołu Downa jest okazją by świętować MOŻLIWOŚCI a nie skupiać się na niepełnosprawnościach, ograniczeniach. Ja pokonałem przeszkody w szkole-musiałem ciężko pracować z powodu moich ograniczeń-ale ja nigdy nie poddałem się. Zostałem szkolnym dziennikarzem, zostałem uczniem roku i wciągnięto mnie w uczestnictwo w programach prezentujących talenty.

Potem znów pracowałem ciężko, by zostać aktorem w telewizji. Zdobyłem nagrody, pracowałem z celebrytami, spotykałem prezydentów i uczyłem się od różnych ludzi.

Ludzie z ZD mają swoją wrażliwość -jak każdy- i potrafią się troszczyć się o innych ludzi. To co chcemy dziś, to aby ludzie szanowali nas i traktowali jak wszystkich. Moja wiadomość do Was z okazji WDSD jest szansą byście wykorzystali minutkę by nauczyć się od Waszych przyjaciół i kolegów/koleżanek z klasy, którzy mają zespół Downa, innych zdolności niż, te które WY posiadacie.

Możemy uczyć się przecież od siebie.”

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...