Magdalena Walach pyta „Ze mną nie zatańczysz?” w kampanii Stowarzyszenia GRAAL

marzec 12, 2011 by
Kategoria: 2011

Kampania GRAALA zaczęła się 10 marca i intryguje mnie swoim rozmachem…

wdsd_logo_550_thumb1_thumb[1]

Twarzą kampanii „Ze mną nie zatańczysz” jest Magdalena Walach, krakowska aktorka teatralna i telewizyjna, a także zwyciężczyni programu „Taniec z Gwiazdami”. Kampania ma zachęcać do uwierzenia w ukryte talenty osób z zespołem Downa, które często pozostają niewydobyte właśnie z powodu braku wiary w ich możliwości. Ponadto kampania zachęca młodzież do integracji z ich kolegami i koleżankami z zespołem Downa.

Stowarzyszenie GRAAL zachęca młodych ludzi do tego, by sami przekonali się o talentach dzieci i młodzieży z zespołem Downa podczas pokazu tanecznego organizowanego 19 marca w Krakowie. Po pokazie tańca Stowarzyszenie GRAAL zaprasza do udziału w otwartym warsztacie tanecznym prowadzonym przez trenera Szkoły Tańca Dancefloor oraz Magdalenę Walach.

Aby zdobyć bezpłatne zaproszenie do wzięcia udziału w imprezie należy wejść na stronę www.graal.org.pl oraz odpowiedzieć na kilka prostych pytań konkursowych. Do wygrania, oprócz bezpłatnych zaproszeń na pokaz taneczny 19 marca w Krakowie są również karnety Szkoły Tańca Dancefloor oraz wejściówki do CW Forteca.

O inspiracji, która leży za kampanią opowiada Rafał Ryba ze Stowarzyszenia GRAAL: — Tak jak my często nie wierzymy w talenty innych, tak są osoby, które sprawiają, że my sami przestajemy wierzyć w siebie. Zanim nie poznałem Marysi z zespołem Downa, gdyby mnie ktoś zapytał: „Zatańczysz z Marysią?”, odpowiedziałbym: „To ona potrafi w ogóle tańczyć?”. O tym, że potrafi tańczyć przekonałem się na własne oczy i to zupełnie zmieniło moje podejście. Jednak nawet dzisiaj, gdybym zapytano mnie: „A zatańczyłbyś z Magdą Walach, zwyciężczynią Tańca z Gwiazdami?”, odpowiedziałbym: „No co ty, przecież sobie nie poradzę!”. Stąd inspiracja na kampanię o prostym przekazie: „Uwierzmy w talenty osób z zespołem Downa, a przy tym uwierzmy też w siebie!”.

Czy jednak taniec to dobry sposób na integrację? Na to pytanie odpowiada już Magdalena Walach, ambasadorka Stowarzyszenia GRAAL: — Oczywiście. Generalnie taniec zbliża ludzi i przełamuje wszelkiego rodzaju bariery. W tańcu integracja po prostu zachodzi i pomysł integracji przez taniec, to najwspanialszy pomysł, na jaki mogliśmy tutaj wpaść ze Stowarzyszeniem GRAAL.

O tym jaka była pierwsza myśl na zaproszenie do udziału w projekcie, mówi dalej Magdalena Walach: — Nie zastanawiałam się nad tym w ogóle. Ucieszyłam się bardzo, że będę mieć okazję pracować z Marysią i Jurkiem z zespołem Downa. Jestem zachwycona ich wytrzymałością na treningach przed pokazem, a także ich energią i entuzjazmem. Kibicuję im ogromnie i sama się od nich uczę. Przede wszystkim, pogody ducha i wytrzymałości. Kilkakrotnie podczas treningów zmęczenie dawało mi się we znaki, a oni są po prostu niestrudzeni. Mają tyle energii, że aż im zazdroszczę. Trzymam bardzo za nich kciuki.

Kampania „Ze mną nie zatańczysz?” zakończy się 21 marca w Międzynarodowy Dzień Osób z zespołem Downa. Więcej informacji Stowarzyszenie GRAAL zamieszcza na swojej stronie internetowej www.graal.org.pl.

Partnerami przedsięwzięcia są:

Agencja reklamowa ART Service – www.gagulski.pl

Szkoła Tańca Dancefloor – www.szkoladancefloor.p

Face & Body Institute – www.medyczne-fbi.pl

Centrum Wspinaczkowe FORTECA – www.cwf.pl

IMAGE Agencja TV – www.image.wieliczka.pl

SOHO Hair Club – ul. Grodzka 20, Kraków

Studio SPOT – www.studiospot.pl

Osoba do kontaktu

Rafał Ryba

rzecznik prasowy

tel. 603 461 281

e-mail: [email protected]

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...