“Moim największym osiągnięciem jest reprezentowanie Wielkiej Brytanii”

lipiec 7, 2011 by
Kategoria: Sport

Olimpiada się skończyła, większość z Was nawet tego nie zauważyła. Popatrzcie jak wiele sport, Olimpiada może znaczyć w życiu naszych dzieci. Przewodnikiem niech będzie Charlotte z ekipy Wielkiej Brytanii.

Jej słowa, proste, ale bardzo dumne: “Moim największym osiągnięciem jest reprezentowanie Wielkiej Brytanii” świadczą jak wiele znaczy dla Charlotte bycie częścią swojego kraju.

Tutaj film o Charlotte i jej przygotowania do Olimpiady. A tutaj jej strona: http://www.charlottecox.org.uk/

Komentarze

1 Komentarz do ““Moim największym osiągnięciem jest reprezentowanie Wielkiej Brytanii””
 1. Tata Kuby pisze:

  Wszyscy tak samo odbieramy sport: my i nasze dzieci. One doskonale wiedzą, jaką szansą są dla nich Olimpiady. Chcą, aby ich sport rządził się takimi samymi zasadami jak sport pełnosprawnych. Czują doskonale rywalizację, emocje, chcą zyciężać, otrzymywać medale, a porażka motywuje do dalszego treningu.
  Olimpiady Specjalne powinny zapewnić im cykl systematycznych treningów i startów w zawodach. Takie są założenia i zasady na świecie. Jeżeli tego nie ma to wszystko inne związane z funkcjonowaniem Stowarzyszenia: programy rodzinne, inne programy, pięknie wyglądająca reprezentacja Polski, efektowne zawody ogólnopolskie,itd są nie tylko fasadą, ale przede wsystkim tworzeniem fałszywego obrazu sportu w świadomości intelektualnie niepełnosprawnych ludzi i społeczeństwa. Bo na co dzień widzą: wilomiesięczny brak treningów, o które nie moga się doprosić, wieloletnie oczekiwanie na możliwośc startu, tworzenie reprezentacji na tydzień przed zawodami regionalnymi do której trudno sie dostać, pospiesznie realizowane zawody z pominięciem zasad, nieprawdziwe wpisy w swojej książeczce zawodnika, i dyrektora regionalnego, który nie dostrzega nieprawidłowości . Dla mnie to jest prawdziwy obraz Olimpiad.
  Naprawdę Olimpiady Specjale sę ogromną szansą dla naszych dzieci, szczególnie wtedy, kiedy skończy się szkoła, a nie będzie pracy. Dlatego warto zrobić wszystko, aby dobrze funkcjonowały w Polsce.
  CYKL SYSTEMATYCZNYCH TRENINGÓW I ZAWODÓW. Zawodów, na których będą równe szanse, własciwe miejsce i nagroda za pracę. Tylko tyle, a dziś aż tyle. Wszystko inne jest mniej ważne.
  Marek

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...