Nowe rekordy w pływaniu

Maj 5, 2010 by
Kategoria: Sport

Jonathan Henry po prostu Truro ustanowił nowy rekord świata w stylu dowolnym na 100 m z wynikiem 1:17.44.

Podczas tych samych zawodów w Bathurst 26 letni pływak ustanowił rekordy USA na 50 m stylem dowolnym 34.03, na 50 m grzbietem  41.40, na 100 m grzbietem 1:30.16, na 50 m delfinem 38.21 oraz na 100 m zmiennym 1:29.86

Przypomnę, że w październiku(1-8.10) odbędą się na Tajwanie  Mistrzostwa Świata w Pływaniu osób z ZD.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Nowe rekordy w pływaniu”
 1. floriankmiecik pisze:

  Witam serdecznie !!! Mam syna z ZD ma 15 lat i bardzo dobrze plywa ! Jesli to mozliwe bardzo prosze o kontakt z kims kto organizuje zawody plywackie dzieci lub młodziezy z Zespołem Downa !? Jestem bardzo zainteresowany gdzie beda najblizsze i kiedy i jakie sa zasady udzialu !? Interesuja mnie nawet zagranica moge dojechac !!! Pozdrawiam Florian Kmiecik

 2. Tato Kuby pisze:

  Możesz spróbować wejść na strony Olimpiad Specjalnych Polska. Znajduje się tam lista zawodów regionalnych. Być może znajdziesz tam zawody dla syna. Musisz pamiętać jednak, że w Polsce działacze wprowadzili rejonizację i zawody regionalne przeznaczone są dla zawodników danego regionu i to nie wszystkich, lecz wybranych. Trzeba więc prosić dyrektora regionalnego, jeżeli ma adres to można droga e-mailową.
  Musisz liczyć się jednak, że może spotkać rozczarowanie Twojego syna. W ubiegłym roku na przykład dyrektor oddziału w Rzeszowie obiecał udział w zawodach mojemu synowi i polecił czekać na telefon. Syn blisko trzy tygodnie odbierał wszystkie telefony, ale pomimo moich próśb ten oczekiwany nie nastąpił, W tym roku zawiódł nas nawet Kraków, Pomimo, że wstawił się za synem rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie , działacze krakowscy wykazali się twardą , nieugięta postawą.
  Olimpiady specjalne w Polsce nie zapewniają ani treningów, ani zawodów i nic nie wskazuje, aby ktoś z etatowych pracowników Olimpiad coś z tym chciał robić.
  W Niemczech zawody są ogólnodostępne dla zawodników państw ościennych i możesz korzystając z listy zawodów Olimpiad Specjalnych zwrócić się do kogoś nawet w regionie.
  Tato Kuby

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...