Olimpiady Specjalne 2009 Floryda i konie

grudzień 30, 2010 by
Kategoria: Sport

Olimpiady Specjalne i konkurencja dla osób z ZD. Konie i ujeżdżanie. Jak dostałem tą informację na początku było to dla mnie trudne, ale potem…przecież mój Jas jeździ na koniu tyle czasu!

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Olimpiady Specjalne 2009 Floryda i konie”
 1. Tata Kuby pisze:

  Spokojnie syn mógłby wystartować w takiej konkurencji . Od siedmiu lat jeździ na koni.
  Czy można się zgłosić gdzieś do uczestnictwa w takich zawodach jakie oglądamy na filmie? Pewnie znowu formalne ograniczenia.
  Tato Kuby

 2. jarek pisze:

  W Niemczech bez problemów :)

 3. Tato Kuby pisze:

  Myślę, że sekcja Sukcesik regionu śląskiego, do której należy syn mogłaby wpisać jako prowadzoną działalność również ujeżdżanie koni. Przecież wpisać można, a uprawiać nie.
  Na stronach Olimpiad Specjalnych Śląskie możemy przeczytać , że uprawiane trzy dyscypliny Sukcesika to badmiton, tenis stołowy, bocce. Natomiast trenerzy jako specjalności wymieniają : kolarstwo, pływanie, koszykówka, piłka nożna, trójbój siłowy, lekka atletyka, babminton, bocce. Jakub ma w księżeczce wpisany jeszcze bowling, którego na razie jeszcze nie poznał(jest zawodnikiem 7 lat). A co maja sobie żałować. Papier wszystko przyjmuje.
  Póki co trenujemy z Kubą sami (dzisiaj też).
  Kiedy jestem na zawodach bardzo często widzę, kiedy trenerzy tłumaczą przywiezionym na nie zawodnikom, na czym polega konkurencja, w której za chwilę wystartują. Na poczekaniu uczą skakać, biegać, rzucać. Zawodnicy otrzymują medale i wracają z uśmiechem do szkoły. Ilu jest wśród 17000 niepełnosprawnych ludzi takich, którzy uprawiają systematycznie trening, którego tak bardzo potrzebują. Myślę, że bardzo mało.
  Marek

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...