Osoby z zespołem Downa są już we wszystkich gazetkach reklamowanych.

grudzień 27, 2019 by
Kategoria: U przyjaciół

Mariola postanowiła dodać małe co nieco do tematu osób z ZD w reklamie i modelingu.

To co Mariola pisze to fakt, że osoby z ZD już są “powszechne” niemalże w każdej gazetce reklamowej nawet w supermarketach. Jest to bardzo istotne, gdyż w ten sposób oswaja się całe społeczeństwo amerykańskie z innością osób z ZD. To jest na przykład gazetka sieci Target.

“Idąc do sklepu Ci sami modele spoglądają na Ciebie z plakatów. Jeśli poszukasz w internecie hasła “ target model with down syndrome” zobaczysz wiele takich przykładów :) tutaj takie zdjęcia chyba ludzi nie dziwią :) a mnie to cieszy” to są słowa Marioli.

image

Thomas z kolei pisze, że cały ruch antyaborcyjny, wywołał aktywność włączającą osoby z ZD do wszelkich aktywności. Religijność Amerykanów zaczyna się łączyć z  tym, że osoby niepełnosprawne mają mieć takie prawa jak wszyscy, w szczególności do dobrego życia.

Zatem wszystko to dobrze się zmienia, szkoda że u nas tak dobrze wciąż nie jest.

Komentarze

1 Komentarz do “Osoby z zespołem Downa są już we wszystkich gazetkach reklamowanych.”
  1. Agnieszka pisze:

    Witam,
    Odnośnie religijności Amerykanów i zespołu downa polecam instagram doubling down mom i ich stronę internetową. Jest to historia rodziny, w której urodziły się bliźniaczki obie z zespolem. Uwielbiam sposób w jaki ich mama przedstawia swe córki. POLECAM

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...