Pracując z Millerem, czyli praca ponad wszystko

sierpień 28, 2012 by
Kategoria: Moja praca, mój dom

“Oni kochają go, jego stosunek do nich” – tak mówi w tle tego filmu jego przełożona. Praca osób z ZD wykorzystująca ich cechy osobowe: ciepło, radość życia, daje klientom i im samym dużo radości.

Specjalnie pokazuję dziś ten film. Jest on dla mnie przeciwwagą dla tych idealistycznych sformułowań kreowanych przez rodziców dzieci z ZD, którzy traktują je niczym zabawki “bo są takie delikatne, takie prawdziwe”. Nie mogę słuchać takich opinii, bo są to przecież ludzie, którzy muszą się rozwijać i być tak samodzielni jak jest to tylko możliwe. Edukacja, potem praca jest dla nich tak samo wielką wartością, jak dla nas…a jeżeli jeszcze czują, że daje im satysfakcję to nie ma lepszej motywacji do życia. Popatrzcie na ten film:

Komentarze

1 Komentarz do “Pracując z Millerem, czyli praca ponad wszystko”
 1. Tato Kuby pisze:

  Dlaczego polskie szkoły specjalne nie przygotowują ludzi do pracy.
  Dlaczego spośród rzeszy absolwentów szkól specjalnych zaledwie kilku w regionie podejmuje pracę
  Raporty Naczelnej Izby kontroli bezspornie wykazują ten fakt. Dobre finansowanie edukacji osób niepełnosprawnych wcale nie zapewnia ich dobrej edukacji.
  Raporty NIK potwierdzają również liczne nadużycia w zakresie finansowania edukacji w szkołach specjalnych, również niedostateczny nadzór kuratoriów oświaty, Naprawdę warto poczytać. Tak jest w wielu regionach.
  Sądzę, że przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły rodzice powinni sprawdzić, czy szkoła posiada odpowiednich nauczycieli specjalistów i wyposażenie-pracownie do przygotowania ich dziecka do pracy. To są warunki konieczne. Zapewnienia dyrektora, lub wizerunek szkoły mogą okazać się złudne.
  Marek

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...