PRZYTULANKI.CZYLI WIERSZYKI… Marta Bogdanowicz

listopad 30, 2009 by
Kategoria: Książki edukacyjne

as

Recenzje z Merlina.pl:

Książeczka udana pod każdym względem. Okładka atrakcyjna, barwna, trwała (sztywna oprawa). Zawartość również nie budzi żadnych zastrzeżeń. Kolorowe ilustracje dopasowane do prezentowanych wierszyków przyciągają uwagę dziecka. Książeczkę można wykorzystać na wiele sposobów: po prostu czytać, oglądać ilustracje lub czytać i masować jednocześnie. Wierszyki łatwe do zapamiętania. Można je wykorzystywać w kąpieli, na spacerze, zakupach itd. Jest to pomysł na świetny prezent dla rodziców i dziecka. Z tą książką dzieciaki nie będą się nudzić, a rodzice zastanawiać, w co się pobawić z maluchem. Polecam!!!

Bardzo ładnie wydana książka, zawierająca te znane i mniej znane wierszyki dla dzieci – podane w interesujący sposób – za pomocą tytułowych "masażyków". Każdy wers wierszyka jest opisany, wiemy co należy w tym czasie robić, np.: drapać, głaskać, oklepywać, leciutko szczypać oraz gdzie, np.: plecki, główka, nóżki dziecka. Bardzo fajnie można się z dzieckiem bawić przy lekturze tej książeczki.

Ja nauczyłam się początkowo kilku wierszyków i śpiewałam jako kołysanki dla swojego niemowlęcia. Teraz dziecko ma 1,5 roku i używam rymowanek do wspólnej zabawy, masowania, wyciszania albo wygłupów. Rymowanki łatwo zapamiętać. Można wykorzystać w każdej wolnej chwili – na podwórku, w poczekalni u lekarza, w samochodzie. Polecam.

i ja ją też polecam, bo mamy i się bawimy.

Komentarze

1 Komentarz do “PRZYTULANKI.CZYLI WIERSZYKI… Marta Bogdanowicz”

Trackbacks

Check out what others are saying about this post...


Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...