“Silniejsze ciało, sprawniejszy umysł”

listopad 30, 2023 by
Kategoria: Sport

Canadian Down Syndrome Society przeprowadził badania, które potwierdzają jedno: im więcej sportu i ćwiczeń jest udział naszych najbliższych z ZD, tym są sprawniejsi umysłowo!

image

https://cdss.ca/mindsets/

O programie:

“Mindsets jako pierwsza zbadała wpływ ćwiczeń fizycznych i poznawczych na osoby z zespołem Downa. Badanie wykazało, że chodzenie przez 30 minut trzy razy w tygodniu może już po krótkim czasie poprawić przetwarzanie informacji i koncentrację
osiem tygodni.”

Zauważcie: 3 razy w tygodniu po 30 minut tylko!

Kto wziął udział:

“Uczestnicy badania Mindsets – 40 kobiet i 43 mężczyzn z 10 krajów, w wieku od 18 do 48 lat – zostali przydzieleni do jednej z czterech grup na okres ośmiu tygodni. Uczestnicy grupy składającej się wyłącznie z ćwiczeń wykonywali ćwiczenia krążeniowo-oddechowe, które obejmowały chodzenie trzy razy w tygodniu po 30 minut na sesję, podczas gdy druga grupa wzięła udział w serii ćwiczeń funkcji poznawczych i wykonawczych dostarczonych przez BrainHQ. Połączona grupa wykonywała ćwiczenia fizyczne i poznawcze, podczas gdy czwarta grupa nie wykonywała żadnego z nich.”

Jakie to dało efekty?

image

1.Naukowcy zauważyli znaczną poprawę szybkości i dokładności podejmowania decyzji w grupie składającej się wyłącznie z ćwiczeń.

2.Wyniki sugerują, że wśród społeczności osób z zespołem Downa należy wdrożyć ćwiczenia fizyczne, aby promować aktywność fizyczną i funkcje poznawcze dobre samopoczucie.

3.Naukowcy odkryli znaczną redukcję błędów i wzrost prawidłowych odpowiedzi w serii ćwiczeń funkcji poznawczych i wykonawczych u osób ćwiczących.

Wniosek: należy chociaż chodzić 3 razy w tygodniu i być aktywnym fizycznie, bo to pomaga.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...