Sport to szansa.

maj 10, 2017 by
Kategoria: Sport

Dzięki Markowi zrozumiałem jak wiele sport daje osobom z zespołem Downa. To może być CEL i to dobry cel w życiu. ROBIĆ COŚ Z CELEM! Stąd wszystkie wydarzenia sportowe, które pokazują jak można poszerzyć ten plan działania robią na mnie duże wrażenie.

Dzisiaj przedstawiam historię Amy Bockerstette z Sandra Day O’Connor High School. Opisuje się ją obecnie w Ameryce jako przykład wyjątkowego zestawienia:

-efektu pracy rodziców

-osobowości Amy

-wpływu szkoły na karierę sportową

https://www.facebook.com/jenny.bockerstette?hc_ref=SEARCH

image

Gdy patrzę na AMY i jej osiągnięcia sportowe w tym uczestnictwo w regularnym turnieju golfowym na poziomie stanu, to rozumiem jak dużo jej dała szkoła, trener ze szkoły i rodzice.

image

Gdy występuje na takich spotkaniach, jak to prezentowane przez stację CBS rozumiem, że jest to tez najlepszy sposób na jej integrację ze środowiskiem, jak i środowiska z nią. Bezcenna dla mnie jest tutaj kwestia szkoły, która traktują jako typowego sportowca, który musi dostać wsparcie od szkoły by móc konkurować ze wszystkimi. Marek przyzna mi rację, że w Polsce tego typu myślenie nie istnieje, a warto by to zmienić.

https://www.facebook.com/VPARlivegolfscoring/photos/rpp.141054712676394/1332163793565474/?type=3&theater

image

O Amy dowiedziałem się z newslettera NDSS, który odesłał mnie do profesjonalnych stron związanych z golfem. Dla mnie to jest to: bardzo mądre przesłanie o tym, że osoba z ZD może.

http://www.cbssports.com/golf/news/high-school-golfer-with-down-syndrome-gets-opportunity-to-play-in-state-tourney/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...