“Świat bez zespołu Downa”

październik 9, 2016 by
Kategoria: Filmoteka

Jest to długi film, dokumentalny, który w prawie 60 minut opowiada o uczuciach kobiety. Film sfinansowany ze środków BBC, czyli angielskiej publicznej telewizji, bije rekordy oglądalności.

Twórcą jest Sally Phillips, aktorka bardzo znana i popularna w Wielkiej Brytanii. Ma 3 synów. Olly ma zespół Downa. Żałuję, ze nie mam możliwości przetłumaczenia tego filmu, ale być może w momencie tej dyskusji jaką mamy w Polsce, mógłby się nam w pewien sposób przydać.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sally_Phillips

image

image

Dziś film nie jest w powszechnej dystrybucji, gdyż może wpływać na etyczne podejmowanie decyzji przez matki. Wciąż powtarza się przy okazji tego filmu, że w Wielkiej Brytanii terminacji podlega 90% ciąż z zespołem Downa a w Islandii 100%.

https://www.youtube.com/watch?v=s8audGmlFc4&feature=youtu.be&app=desktop

Powyższy link prezentuje cały film.

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do ““Świat bez zespołu Downa””
  1. ALicja pisze:

    Cześć. Czy znasz stronę, na której można ten film objerzeć? Wchodzę na bbc, ale piszą, że film dostępny tylko w uK.Pozdrawiam

  2. Can pisze:

    Już jest…zapomniałem go po prostu wstawić, przepraszam.

  3. Can pisze:

    http://www.dailymail.co.uk/video/news/video-1336290/Sally-Phillips-talks-s-syndrome-ITV-s-Morning.html tutaj Sally mówi o swoich odczuciach jakie jej towarzyszyły przy kręceniu filmu.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...