Światowy Dzień Zespołu Downa 2014, wydarzenia

marzec 19, 2014 by
Kategoria: 2014

W tym roku zarówno SKARPETKI, jak i film z okazji WDSD 2014 zostały przygotowane i mam nadzieję, że Wam się to podoba. Mi Ignacy bardzo.

W tym roku po raz pierwszy EDSA przy znaczącym udziale AIPID zorganizowała spotkanie w Parlamencie Europejskim. Na ten eventcie będzie Michał z Aliną, dzięki wsparciu naszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Za to bardzo dziękuję jeszcze raz.

Alina, mama już przygotowała siebie i Michała do konferencji prasowej, jak i znaleźli się europosłowie, którzy chcą wesprzeć tą akcję.

W ramach światowych obchodów DSI przygotowało nagrody, gdzie wśród nagrodzonych znalazłem prekursorów europejskiego ruchu na rzecz osób z ZD Erika i Marian de Graaf. Wesołych, mądrych i przyjaznych ludzi.

image

Polecam zwrócić też uwagę na nagrody przyznane osobom z ZD:

image

Pranay Burde jest obecnie najbardziej rozpoznawalną osobą z ZD w Indiach. Jego niezależność, praca w Hotelu Kempinsky, osiągnięcia sportowe w pływaniu i krykiecie budzą pozytywne emocje.

http://www.podsindia.org/DownsSpeak.html

image

Janet Charchuk jest bohaterką dla Kanady. Bardzo amerykańska, pracująca na rzecz swoją i wszystkich ludzi z ZD.

http://www.cdss.ca/canadian-down-syndrome-day-heroes-janet-charchuk.html

image

http://www.youtube.com/user/CdnDownSyndrome

Karishma Kannan jest ostatnia nagrodzoną osobą z ZD. Jest hinduską mieszkającą w Wietnamie. Tam maluje i prezentuje swoje obrazy. Kiedyś już o niej pisałem i jej wrażliwości..dzisiaj jest już doceniana.

image

 

Polecam odwiedźcie tą stronę:

http://www.karishmakannan.com/gallery/new-artworks

image

Głównym wydarzeniem WDSD 2014 będzie konferencja w ramach sesji ONZ w Nowym Jorku dotycząca dostępu do służby zdrowia dla osób z zespołem Downa

image

Przypomnę, że Polska razem z Brazylią były promotorami tego wydarzenia, stąd konferencje w ramach WDSD 2014 w ONZ odbywają się zawsze już pod kierownictwem przedstawicieli tych dwóch krajów. W tym roku jest tak samo, gdyż wśród osób oficjalnie spełniających rolę gospodarza znajduje się nazwisko naszego Ambasadora przy ONZ.

H.E. Mr. Antonio de Aguiar Patriota – Ambassador and Permanent Representative of Brazil to the UN

H.E. Mr. Ryszard Sarkowicz – Ambassador and Permanent Representative of Poland to the UN

H.E. Mr. Naoto Hisajima – Minister, Permanent Mission of Japan to the UN

Werner Obermeyer – Deputy to the Exec. Director, World Health Organization at UN Headquarters

http://www.worlddownsyndromeday.org/wdsd-conference

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...